Kárpáti Tamás, a Hungarikon-gyűjtemény tulajdonosa az MTI-nek elmondta: a speciális kollekció úgy jött létre, hogy Pierre Vasarely a nagyapja dolgozóasztalának fiókjából két borítéknyi színes, geometrikus papírkivágást juttatott el hozzá. Ezt követően 25 művészt kért fel, hogy készítsenek a Vasarely által kézbevett, használt személyes tárgyak felhasználásával műalkotásokat.
A gyűjtőnek azokra az itthon és külföldön élő magyar alkotókra esett a választása, akiknek a munkásságára valamilyen módon hatást gyakorolt az op-art mestere. A gyűjteményt többek között Konok Tamás, Orosz István, Fehér László, Szurcsik József, Pinczehelyi Sándor, ef Zámbó István, a Verebics testvérek és Weiler Péter munkái gyarapítják.
A gyűjtő ismertetése szerint a rangos alkotógárdában Botos Péter és Kóródi Zsuzsanna az üvegszobrászokat, Kaiser Ottó és Tóth György a fotósokat képviseli, míg a friss Munkácsy-díjas, "neonszobrászként" ismert Hérics Nándor különleges, világító led-hologrammal jelentkezett. Fürjesi Csaba Salzburgból, Naomi Devil Bécsből, Kecskeméti Sándor Berlinből, Fülöp Tibor pedig Barcelonából juttatta el munkáját.
A különleges kollekció anyagából nyílik kiállítás Szentendrén, ahol a világhírű művész unokája, a Vasarely Alapítvány elnöke, Pierre Vasarely mond köszöntőt. Májusban a tárlat Budapesten is látható lesz a Berekai Art Stúdióban, majd augusztus közepétől szeptember végéig a Pécsi Galériában, ezt követően pedig a győri Esterházy Palotában tekinthetik meg az érdeklődők. A tárlat anyagából pedig a közeljövőben album is megjelenik.
A Hungarikonok-gyűjteményét, amely számtalan világhírű magyar művész, sportoló, feltaláló, többek között Örkény István, Kodály Zoltán, Bartók Béla, Polgár Judit, Pege Aladár, Borsos Miklós, Faludy György, Taróczy Balázs személyes tárgyaiból áll, először 2009-ben mutattak be Budapesten, azóta pedig számtalan helyen látható volt. Kárpáti Tamás eleinte híres festők ecsetjeit gyűjtötte, ez alapozta meg a kollekciót, amelyben a híres emberek személyes tárgyai új életre kelnek a neves kortárs képzőművészek által. A gyűjtő magyar hírességek mellett külföldi művészek emléktárgyait is gyűjti, így például John Lennon nyakkendője, vagy Frida Kahlo ecsetje, Richard Burton öngyújtója is megtalálható gyűjteményében.
A kiállítás számos külföldi országban is megtekinthető volt: 2012-ben Olaszországban a Római Magyar Akadémia dísztermében, az olimpiai játékok alkalmával pedig a londoni Magyar Kulturális Központban voltak kiállítva a gyűjtemény darabjai, a tárlat a 2015-ös milánói világkiállításon is szerepelt.
A most megnyíló tárlat iránt már most nagy érdeklődés mutatkozik Bécsből, Barcelonából, Párizsból és Delhiből, így elképzelhető, hogy a kollekció külföldön is bemutatkozik majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.