Egyre több olyan alkalmazás érhető el, ami az egészségünk megőrzésében nyújthat segítséget. Mutatjuk milyen szempontok szerint érdemes egészségügyi appot választani, ha védeni szeretnénk az adatainkat!
Az egészségügyi applikációk segítségével ma már megtudhatjuk például, hogy milyen tünetek megjelenésekor forduljunk orvoshoz, hány lépést tettünk meg egy adott napon, hogy aludtunk előző éjszaka, mikor kell bevenni a gyógyszereinket, mikor optimális a testsúlyunk vagy épp a vérnyomásunk. De vajon megbízhatók ezek az appok? Ezeknek a szempontoknak a figyelembevételével eldönthetjük!
Nem feltétlen csak az alkalmazásban található egészségügyi információk jelentik a veszélyt. Az adatvédelmi incidenseket (pl. adatszivárogtatás, adatlopás) és az érzékeny információkhoz való jogosulatlan hozzáférést is mérlegelni kell, mielőtt letöltünk egy ilyen appot. Mutatjuk, hogy hogyan!
Ahhoz, hogy minimalizáljuk a kiberbiztonsági kockázatokat a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság szerint a következő szempontokat érdemes figyelembe venni:
Kiberbiztonsági szempontból az egyik legmegbízhatóbb egészségügyi appnak a EgészségAblak alkalmazást jelölte meg a Google mesterséges intelligencia modulja, méghozzá azért, mert az egészségügyi adatvédelemre vonatkozó szigorú magyar és uniós (GDPR) szabályozásoknak megfelelően fejlesztették. Emellett jól vizsgázott még a(z)