Aktuális

Bede: ki kellett volna Stopirát állítani

or

Létrehozva: 2019.05.27.

Egész Európában focis kupadöntőket rendeztek. Itthon fura játékvezetői döntések után a Vidi 0-1-ről fordítva 2-1-re nyert a Honvéd ellen.

Forrás: Youtube

A piros-feketék Holender Filip révén 11-esből szereztek vezetést (14. perc), és bár – az M4 Sport szerint a ma az FTC-nek aláíró – Gróf Dávid minimum négy robinzonáddal sáncolta a Vidi-helyzeteket, a véghajrában kétszer is mattolták (M. Scsepovics: 80. perc, Hadzsics: 91.).

A meccsen több furcsa bírói ítélet született, ezek tisztázására a volt FIFA-bíró Bede Ferencet kértük fel. Még 0-0-nál a Zöld-foki válogatott Stopira páros lábbal repült be Gazdag Dánielnek. Megúszta sárga lappal, Bede viszont úgy vélte, tette kiállítást érdemelt.

– Stopira egyik talpa labdát ért, a másik Gazdag térde alatt lábat. Úgymond túlzott erőbedobás miatt ilyenkor jogos a piros. Iványi játékvezető távol állt az esettől, de partvonali segítője, Solymosi Péter annál közelebb.
Az sem világos, Stopira 66. percben szerzett gólját miért annulálta Iványi? Nos, Bede szerint, az ítélet jó volt: Huszti Szabolcs egy szabadrúgást 3 méterrel előbbről végzett el.

– Ezt Ring György partbíró felemelt zászlóval is jelezhette volna Iványinak. Kommunikációs hiba, emiatt okkal berzenkedett a Vidi.

Kupaszombat

Portugália
A Sporting 2-2 után 11-esekkel verte a Portót, amelynek szív­infarktuson átesett kapusa, Iker Casillas könnyekig hatódott a helyszínen, amikor a 40. percben Tiquinho Soares neki ajánlotta a gólját. Helyettese, Renan Ribeiro egyetlen büntetőt sem tudott hárítani.
Németország
Trófeával búcsúzott a Rafinha, Ribéry, Robben trió a Bayerntől. A müncheniek 3-0-ra verték a Gulácsi Péterrel és Orbán Willyvel felálló Lipcsét. A brazil védő nem játszott, a holland szélső a 73., Ribéry a 87. percben állt be a győztes csapatba.
Spanyolország
Noha a játékosok és Bartomeu klubelnök is védelmébe vette Ernesto Valverdét, a Valencia ellen 2-1-es vereséget szenvedett Barca-edzőt, mind kérdésesebb, hogy a tréner megtarthatja-e az állását, tekintve, hogy csapata játéka hasonlóan siralmas volt, mint a Liverpool elleni BL-kieséskor.

És ebből fakadt, hogy az Iványival szópárbajt vívó Marko Nenadicsot kiállították. De láss csodát, a meccs végén a Vidi-edző visszatért örömködni a gyepre.

– Amire végképp nem volt joga, igaz, ebből csak akkor húzza a rövidebbet, ha a szövetség fegyelmi bizottsága eljár ellene – magyarázta Bede.
Meglepő, hogy a második kupagyőzelmére amúgy jogosan büszke fehérváriak klubhonlapján ez a felirat virít: Iványi-Honvéd –MOL Vidi 1-2. S alatta a felkiáltómondat: A bíró mindent megtett, hogy ne nyerjünk!
Bede ezek szerint erről kicsit másként vélekedik...

Ez is érdekelhet

origo.hu

Váratlan bejelentést tett Putyin - ez mindent megváltoztat

origo.hu

Hihetetlen képeken a Moszkva utcáit elözönlő német és amerikai tankok

borsonline.hu

Kiadták a figyelmeztetést: automatából ivott kávét a hölgy, torkához kapva kezdett fuldokolni

vg.hu

Döntött Lázár János: ez lesz a hivatalos neve a Kalocsa-Paks közötti új Duna-hídnak

ripost.hu

Heti Top5: Összejött a Házasság első látásra két sztárja, Manuel kiverte a biztosítékot

hirtv.hu

Bayer show - Deutsch Tamás: Egyszer érdemes kipróbálni, hogy milyen a hazádhoz való hűség, a hazaszeretet jegyében politizálni + videó

origo.hu

Less be Tóth Gabi álomotthonába!

astronet.hu

Májusi angyalhoroszkóp 2024.: a Fény angyalai üzennek nekünk

magyarnemzet.hu

Gyurcsány polgármestere saját vejének köreit látta el több tíz milliós szerződésekkel