Rendkívül rejtélyes öngyilkosság rázta meg a budapesti Emke kávéházat 1926. március 4-én, nem sokkal éjfél után. A Rákóczi út és az Erzsébet körút sarkán lévő helyen egy férfi magányosan töltötte az esti órákat, egy kávé mellett. Miután elfogyasztotta, rögvest heves telefonálásba kezdett. A telefonfülkében azonban nem járt sok sikerrel, mivel a vonal másik végén senki sem jelentkezett.
Valószínűleg ez volt számára az utolsó csepp a pohárban. Egy óra tájban tompa dörrenés hallatszott a vécéből, amelyet azonnal egy újabb követett. Amikor a ruhatárosnő benyitott, vérben tocsogva, egy forgópisztollyal a kezében találta meg a korábban zaklatottan telefonálgató férfit, akinek a fejéből és a mellkasából valósággal ömlött a vér – idézi fel a történteket a városi legendákkal és átverésekkel foglalkozó urbanlegends.hu. A portál szerint Az Est című folyóirat korabeli lapszámában utánajárt az okoknak.
Kiderült: egy 25 éves, Antal Gyula nevű pincér vetett véget az életének. Mindez azonban még nem bírt volna különösebb hírértékkel, hiszen a múlt évszázad húszas éveiben egymást érték az öngyilkosságok. Ez a rejtélyes eset viszont mégis kiemelkedett közülük. A rendőrök egy borítékot találtak az öngyilkos férfi zsebében, amelyen az Öngyilkosságom magyarázata felirat volt olvasható. A borítékban egy – akkoriban még újszerűnek számító – kitöltetlen keresztrejtvény lapult, amelyet rögvest a rendőrségre is vittek további elemzés céljából.
Az azonban sosem derült ki, végül sikerült-e megfejteni a nem mindennapi módon megírt, állítólag igencsak bonyolult búcsúlevelet. Egy korabeli rendőrségi újság, a Közbiztonság annyit írt: a pincér a rendőrségre bízta a megfejtést, a detektívek pedig már lázasan dolgoznak az ügyön. A véres keresztrejtvény megoldását a mai napig homály fedi, nem tudni, mit akarhatott mondani az ifjú Antal Gyula.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.