Mark Zuckerberg bejelentette legfrissebb újítását, amelyben szabályozhatjuk, hogy halálunk után milyen műveleteket hajthatnak végre ismerőseink az oldalunkon.
A Legacy Contact menüpontban – ide a beállítások, biztonság pontok után juthatunk el – megadható egy személy, aki teljes jogot kap halálunk után a közösségi oldalunkhoz.
Ez a megadott személy kitehet posztot az üzenőfalunkra, frissítheti a profilképet, lementheti, archiválhatja az összes képünket, kiírásunkat és profilinformációnkat, továbbá reagálhat az ismerősnek a bejelölésekre. Az általunk kijelölt ismerősünk azonban nem láthatja az üzeneteinket és nem posztolhat a nevünkben, valamint a jelszavunkat sem kapja meg – ugyanakkor meg is szüntetheti az oldalt.
A hozzáférést csak akkor biztosítja a rendszer, ha a Facebook számára is hivatalosan megerősítést nyert halálunk és a halotti bizonyítványt elküldi valaki a közösségi oldalnak.
A mostani újításig a Facebook annyit tett az elhunyt fiókjával, hogy azt úgynevezett emlékoldallá alakította át, amennyiben valaki hitelt érdemlően bizonyította, hogy a haláleset valóban megtörtént.
De mi a helyzet abban az esetben, ha egy jól menő cégbirodalom vezetője halálozik el?
– Ilyenkor általában az örökösök kezelik tovább az oldalt, avagy a cég jogutódja, természetesen tiszteletben tartva a kegyeleti jogokat – mondta a Borsnak dr. Tokár Tamás ügyvéd.