Nem mindennapi összeállítást közölt a Reddit nevű közösségi oldal, amely összegyűjtötte Európa országainak leggazdagabb embereit. Magyarországon Demján Sándort hozták ki elsőnek. A legvagyonosabb európai egy spanyol butikos.
Amancio Ortega
14 707 milliárd forint
A világ harmadik, Európa leggazdagabb embere. Ő alapította az egyik legismertebb ruhabolthálózatot, amelyhez egyebek között a Zara is tartozik. Ortega úr ruhákból összeszedett vagyona a magyar GDP-nek
csaknem a felét teszi ki. Egy aprócska varrodából épített birodalmat.
Liliane Bettencourt
8778 milliárd forint
Talán a legismertebb az európai gazdagok közül, a L’Oréal-birodalom örökösnője. Politikai kapcsolatai legendásak, ő is belekeveredett Nicolas Sarkozy botrányába.
Stefan Persson
7590 milliárd forint
Beleszületett a tutiba, hiszen apja alapította a H&M ruhaipari óriásvállalatot. Igaz, ő maga is ért a bizniszhez, világszerte vannak ingatlanjai.
Michele Ferrero
6404 milliárd forint
A világhírű csokigyártó 2008-ban körözte le Silvio Berlusconit a leggazdagabb olaszok versenyén. Övé a Nutella, a Kinder és a Ferrero Rocher is.
Dieter Schwarz
4982 milliárd forint
Neve alapján nem túl ismert hazánkban, de „aprócska” családi vállalkozását valószínűleg mindenki ismeri. Ő az igazgatója ugyanis a Lidl hipermarketláncnak.
Aliser Uszmanov
4506 milliárd forint
Vérbeli acélmágnás, de a kommunikáció területére is betette a lábát az üzbég származású üzletember. A világ egyik legbőkezűbb jótékonykodója.
Pallonji Mistry
3557 milliárd forint
Indiai származású építő- és ruhaipari vállalkozó. Régóta több lábon áll, ő a kocsigyártó Tata egyik legnagyobb résztulajdonosa is.
John Fredriksen
3557 milliárd forint
Norvég származású olaj- és hajómágnás, aki még szülőhazájában lett milliárdos. Adózási szempontok miatt lemondott állampolgárságáról, és ciprusi lett.
Gerald Grosvenor
3083 milliárd forint
Régi brit nemesi családból származik, Westminster hercege, így volt mit a tejbe aprítania már apjának is, aki megalapította a család ingatlanberuházással foglalkozó vállalatát.
Rinat Ahmetov
2941 milliárd forint
Cége foglalkozik médiával, gyógyszergyártással, acéliparral és bankokkal is. Érdekeltségébe tartozik a magyar Dunaferr és a Sahtar Donyeck focicsapat is.
Ernesto Bertarelli
2847 milliárd forint
Olasz származású üzletember. Nagyapja alapította a családi gyógyszercéget, amely azóta főleg a biotechnológiára koncentrál.
Charlene de Carvalho-Heineken
2610 milliárd forint
Nevében a végzete. A 60 éves hölgy apjától vette át a családi vállalkozást, azaz a világ egyik legnagyobb italgyárát. Férje az olimpikon-színész: Michel de Carvalho.
Petr Kellner
2610 milliárd forint
Ügyesen jött ki a cseh privatizációból: fiatalon megalapította befektetési alapját, amely töbnyire biztosításokban és más területeken működik.
Kjeld Kirk Kristiansen
2372 milliárd forint
Minden gyerek ilyen életről álmodik: nagyapja alapította a Lego céget, így neki kellett kipróbálnia a termékeket. Később a teljes birodalmat ő vette át.
Dietrich Mateschitz
2135 milliárd forint
A 70 éves üzletembernek német kollégájához hasonlóan nem a neve, inkább a terméke ismert: ő találta fel ugyanis a Red Bull energiaitalt.
Americo Amorim
1328 milliárd forint
Pénzügyekben és energiában is utazik, de a legnagyobb biznisze a parafa. Fele részben övé a Corticeira Amorim, a világ legnagyobb parafagyártója.
Stein Erik Hagen
1257 milliárd forint
A Rimi nevű bolthálózat alapítója igazán akkor kereste agyon magát, amikor eladta a vállalatát még 2004-ben. Volt egy karibi szigete is.
Albert Frére
1138 milliárd forint
Saját maga építette ki acélbirodalmát, amit aztán el is adott az államnak még a 70-es évekbeli acélválság előtt. Azóta más üzleti területeken bizniszel.
Murat Ülker
948 milliárd forint
Meg sem hatják a különböző válságok, az ő vállalata gyönyörűen virágzik. Nem csoda, hiszen övé az egyik legnagyobb európai édességgyár, az Ülker cég.
Jan Kulczyk
925 milliárd forint
A legnagyobb lengyel oligarcha. Jogot végzett, jelenleg számtalan területen üzletel. Vannak részesedései az energia-, az építő- és a bányaiparban is.
Antti Herlin
759 milliárd forint
A világ egyik legnagyobb liftgyárát örökölte apjától, jelenleg ő igazgatja. De emellett számos más üzletet visz, például díjnyertes marhákat tenyészt.
Szpirosz Latszisz
664 milliárd forint
Az apja a világhírű hajómágnás, Jannisz Latszisz volt. De nem csak hajózásból él, a családnak van bankhálózata és olajvállalatai is.
David Nahmad
427 milliárd forint
Műtárgykereskedő. Szenvedélyes ostáblajátékos. 1996-ban világbajnok lett, ami óriási teljesítmény. Gigantikus összegekkel fogad a mérkőzésekre.
Samir Mane
284 milliárd forint
A semmiből kezdte még tolmácsként. 1993-ban alapította cégét, amely elektronikai cikkekkel üzletelt. A Balfin azóta európai hírű vállalattá vált.
Ivica Todoric
261 milliárd forint
Gigantikus élelmiszeripari hálózatot birtokol, hipermarketektől kezdve aprócska boltokig tartoznak alá üzletek.
Ioan Niculae
261 milliárd forint
Mezőgazdasággal keresi a kenyerét. Hatalmas birtokai vannak. Gabonát és borokat is termel. Ő is utazik fociban, a román Astra Giurgiu csapatot birtokolja.
Björgólfur Thor Björgólfsson
237 milliárd forint
Óriásit bukott az izlandi válságon – több mint kétmilliárd dollárt –, de még mindig a leggazdagabb hazájában a 47 éves befektetési vállalkozó.
Demján Sándor
172 milliárd forint
Üzletember, vállalkozó. Építőiparban, pénzügyekben és nagyberuházásokban utazik. Más források egyébként Csányi Sándort tartják a leggazdagabbnak.