Mit keres itt a miniszterelnök lánya? Övé a hely? – kérdezgették a vendégek egy étterem megnyitópartiján. Orbán Ráhel állítja, magánemberként érdeklődött a Terminal iránt.
Nagy felhajtás volt szerda este az Erzsébet téren, a tömeg a Terminal étterem megnyitójára özönlött, de az igazi szenzációt Orbán Ráhel és férje feltűnése jelentette.
A rendezvényen főként celebek vettek részt, ezért is kapta fel mindenki a fejét, amikor a miniszterelnök lánya betoppant, ő ugyanis nemigen szokott ilyen jellegű partikon megjelenni. A zsúfolásig telt étteremben, ahol többek között Vastag Csaba, Hajas László és Bereczki Zoltán is megkóstolta az ételeket, italokat, azonnal elindult a találgatás. Vajon miért érdekli Orbán Viktor lányát a megnyitó?
Nem sok idő maradt ezen elmélkedni, mert a kezdés után néhány perccel áramszünet szakította meg a rendezvényt. Miután a hang és a fény visszatért, a pletykálkodás is folytatódott. Lassan az a vélekedés terjedt el, hogy Ráhelnek, aki turisztikai tanulmányainak köszönhetően a vendéglátásban is otthonosan mozog, szerepe lehet a vállalkozásban.
Munkatársunk ezért megkérdezte tôle, miért épp ennek az étteremnek a megnyitójára volt kíváncsi. – Magánemberként jöttem el néhány munkatársammal. Mivel én is egy étteremcsoportnak dolgozom, mindig érdeklôdéssel fogadjuk az új helyeket. Kíváncsiak voltunk, milyen lett a Terminál. Nagyon tetszik a koncepció, a mai vendéglátóvilágban mindig örülünk, ha új lehetôségekkel teli éttermek nyílnak, nem tekintjük őket konkurenciának. Így a Zsidai csoport, ahol én dolgozom, mindig örömmel fogadja az ilyen remek, új helyeket, sok sikert kívánunk a Terminálnak – nyilatkozta a Borsnak Ráhel, akit férje, Tiborcz István is elkísért.
Az étterem konyhája másoknak is bejött. Nacsa Olivér szerelmével, a Barátok köztből ismert Pataki Szilviával jelent meg a partin, ahol egyetlen percre sem engedték el egymás kezét. Nacsáék mellett Varga Viktor és Cinthya Dictator is látványosan turbékolt az italok felett.
Pályaudvar és designcenter volt az épület
A Terminal étterem épülete korábban Design Terminálként működött, azelőtt pedig az Engels téri buszpályaudvar volt. A műemlékké nyilvánított pályaudvart 1949-ben építették Nyíri István tervei alapján. Sok mindennek szánták az elmúlt évtizedekben, végül 2003-ban Medgyessy Péter miniszterelnök bejelentette: a Magyar Design Központ kap benne helyet. Az állami tulajdonú épületet az elmúlt tíz évben többször felújították.