Kétszer annyi ideig zárják magukra a lakás legkisebb helyiségét a férfiak, mint a nők. Dolgukon kívül az újságolvasástól kezdve az internetezésen át a telefonálásig mindenfélét csinálnak.
Mi történik a mellékhelyiségekben? Már azon kívül, amiért létesültek. Erre a kérdésre kereste a választ egy vezető vécépapírmárka gyártója. Kiderült, hogy a nők átlagosan öt percet, míg a férfiak majdnem ennek a dupláját, kilenc percet töltenek ott, ahová a király is gyalog jár.
A hölgyek csaknem fele olvas újságot vagy könyvet, sms-t küld, telefonál, de olyan is van, aki ott sminkel. A férfiak háromnegyede ugyanezt teszi, már persze a sminkelés kivételével, viszont internetezésre is kihasználják az időt. Nem csoda, hogy a párkapcsolatban élő asszonyok harmada túlzásnak tartja azt az időt, amit párja a mellékhelyiségben tölt. Gyakori a veszekedés amiatt is, hogy ki dobja ki a vécépapír üres gurigáját és tegye föl az új tekercset.
Utóbbi problémára Beke Yvett egy kiválóan bevált ötletet eszelt ki. – Az cserél, akinél elfogy. Aki elfelejti, annak ötven fekvőtámasz a büntetése. Érdekes módon a férjem azóta nagyon kötelességtudó, inkább a gyerek meg én nyomjuk a fekvőtámaszokat. Nem baj, legalább formában tartom magam – mondja a Pamela Anderson-hasonmásként elhíresült modell, aki szintén gyakran olvas és telefonál is a mellékhelyiségben. – A férjem viszont legalább húsz percet tölt bent – teszi hozzá.
Dombóvári István szerint a szükségletek elvégzését tabutémaként kezelik az emberek, noha aminek eleje, annak vége is van. – Velünk ellentétben a nők nem beszélnek a kettes projektről – mondja a humorista, aki reggelente fél órát is tölt a trónon. – Könyv, újság, laptop, mobil, egy egész raktár van bent. A férfiak azért is vannak bent többe, mert ott végre nyugtuk van.
A pszichológus is így véli. – A nők sokkal gyakrabban vegzálják a párjukat minden apróságért, mint fordítva. Leginkább azért vonulnak el a férfiak hosszabb időre a toalettre, mert ott nyugtuk van. Ha valakinek titkos kapcsolata van, gyakran ezen a helyen bonyolítja a kommunikációt az illetôvel – mondja Csehák Hajnalka.