Aktuális

Negyvencentis tüskével támad a gigászi víziszörny

Bors

Létrehozva: 2013.09.30.

Nyolcméteres, hatmázsás édesvízi óriásráját fogtak halászok Dél-Kelet Ázsiában. A hatalmas víziszörnynek csaknem negyven centis tüske meredezett a farka végén, amely minden bizonnyal halálos fegyver.

Rettegéssel mesélnek a Mekong hajósai az óriásrájáról, amely a folyóban vadászik, és leginkább a Karib-tenger kalózainak szörnyű Krakenjére hasonlít. A vízen járók állítják: olyan nagy, hogy egy bálna hátának vélték többen is, és ha támad, magával rántja a hajósokat a halálba.

Ezt a tudósok azonban kétlik ezt, de az már biztos, hogy több feljegyzés is készült az itt élő édesvízi óriásrájáról, amilyet először alig több mint 20 éve láttak a környéken.

Az állat testtömege elérheti a 600 kilogrammot, szárnyszerű uszonyainak kereszthossza az öt métert veri, testhossza pedig a nyolc méterhez közelít. Az édesvízi gigász azonban semmiképpen sem támadhat emberre, rendkívül békés, sőt: a sötét, mély vizek szégyenlős lakóival ellentétben egészen jól tűri a megfigyelést, csak éppen kevés egyeddel találkoznak – állítja az ügyben kiterjedt kutatásokat folytató Zeb Hogan biológus professzor, a Nevada Egyetem kutatója.

A Mekong folyó és mellékágai azonban nem csak ilyen úszó szőnyegeket rejtenek gigászi méretben. A folyóban ugyanis élnek 5 méteres, 350 kilós sziámi óriáspontyok és -harcsák is.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek