Ha jól viselkedik a börtönben, korábban szabadulhat az az asszony, aki szülés után a pöcegödörbe dobta újszülöttjét a Tolna megyei Kocsolán tavaly márciusban. A Pécsi Ítélőtábla 5 év börtönre ítélte az asszonyt, aki jó magaviselet esetén 2 és fél év után ismét otthon lehet.
Nagy Éva (37) tavaly március 30-án szülte meg eltitkolt terhességéből ötödik gyerekét, akit hagyott meghalni, közvetlenül a szülés után saját kocsolai házának fürdőszobájában. Az asszony tévénézés közben érezte, hogy görcsöl a hasa. Ki akart menni a vécére, de addig nem jutott ki. „Szorítást éreztem, azt hittem, kakilnom kell, nyomtam egyet és már ki is esett a gyerek” – mondta az asszony.
Egészséges kislányt szült, 52 centi hosszú volt, és 3250 grammal jött a világra. "Becsavartam egy törülközőbe, majd egy mosóporos vödörbe tettem. Miután gondosan kitakarítottam, a felmosó vízzel együtt bedöntöttem a pöcegödörbe" – tette hozzá vallomásában a nő. A kocsolai asszony ötödik gyereke titkos szexuális kapcsolatból fogant meg. A falu halőre ejtette teherbe a nőt. A férfi rendszeresen járt a családhoz, házkörüli munkával, és pénzzel is támogatta őket. Az asszony szerint nagyon rendes volt, még Mikulásnak beöltözött a gyerekek kedvéért.
Az asszony először azt hazudta, hogy nem tudott terhességéről, később módosította vallomását és beismert mindent. Azt mondta, attól félt, hogy férje - aki sanyargatja és időnként veri - megtudja, hogy mástól van a gyerek. Az asszonyt a kihallgatás után kiengedték a rendőrök, pár nap után esett le neki, hogy mit tett, akkor sikertelen öngyilkosságot követett el.
Az első fokú Szekszárdi Törvényszék öt év börtönbüntetést szabott ki az asszonyra, aki a törvény szerint kedvezménnyel 3 év 3 hónap után szabadulhatott volna. Az asszony a büntetés enyhítésért fellebbezett. Az ítélőtábla a büntetés kiszabásánál enyhítő körülményként értékelte, hogy a nő a tettét nehéz élethelyzetben követte el.
Az asszony és élettársának kapcsolata abban az időben megromlott, a férfi italozott és bántalmazta párját, aki senkitől sem kapott segítséget, védelmet, ezért a büntetés mértékét ugyan nem enyhítette, de a feltételes szabadságra bocsátás idejét 2 év hat hónapban szabta meg. Az asszonyt a Pécsi Ítélőtábla jogerősen tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettében mondta ki bűnösnek.