Nem is egy sportoló lépett politikai pályára, miután szögre akasztotta a felszerelését. A Bors összegyűjtötte, hogy kik azok a versenyzők, akik jelenleg politikai tisztséget töltenek be vagy épp választásokra készülnek.
Vitalij Klicsko
A nehézsúlyú ökölvívó már 2005-ben elkezdett a politika felé kacsintgatni, ám akkor a kijevi polgármesterségért vívott harcban még alulmaradt. 2010-ben megalapította az UDAR (Ütés) nevű liberális pártot, amellyel tavaly bejutott a parlamentbe.
Klicsko népszerűsége meredeken ível felfelé hazájában, felmérések szerint a 2015-ös elnökválasztások egyik legnagyobb esélyese lehet, amennyiben elindul. Az ukrán óriás a napokban elárulta: gondolkodik az elnökválasztáson, de csak akkor vállalná, ha az ellenzékiek egyetlen jelöltet állítanak az ő személyében.
Manny Pacquiao
A Fülöp-szigeteki pusztító szintén a ringet cserélte le a parlamenti ülésre. A 169 centis erőgép 2007-ben indult először a választásokon, de akkor még veszített. Az elemzők szerint főleg azért nem mertek rá szavazni az emberek, mert féltek attól, hogy végleg abbahagyja az ökölvívást.
2010-ben azonban már nem volt veszély, elsöprő sikert aratott a kongresszusi választásokon, kétszer annyi szavazatot gyűjtött be, mint ellenfele. Külföldön is népszerű, az Egyesült Államokban több képviselőnek is segített kampányolni. Hazájában film és dalok is készültek már róla.
Alina Kabajeva
Az összeállítás legbájosabb tagja, aki nemcsak a sportban, illetve a politikában, hanem a bulvármédiában is a csúcsra jutott. A gyönyörű orosz ritmikus gimnasztikázó hölgy olimpiát, világbajnokságot és Eb-t is nyert, majd politikai pályára lépett.
2007-ben bekerült az orosz parlamentbe, a Dumába, de leginkább azzal vált híressé, hogy nem hivatalosan ő Vlagyimir Putyin elnök barátnője. A hírek szerint Kabajeva évek óta együtt él a politikussal, akinek állítólag már két gyermeket is szült. A felek azonban máig tagadják a kapcsolatot.
Hanzély Ákos
Ötszörös Európa- és háromszoros világbajnok magyar öttusázó, többszörös magyar bajnok. 2009-ben belépett az LMP-be, majd a 2010-es
önkormányzati választásokon bekerült a Fővárosi Közgyűlésbe. Idén februárban otthagyta az LMP-t, és a Párbeszéd Magyarországért tagja lett.
Borkai Zsolt
Schmitt Pál utódja lett a MOB-elnöki posztján Borkai Zsolt. A kiváló tornász 1985-ben Eb-t, 1987-ben vb-t, 88-ban pedig olimpiát nyert. Előbbit nyújtón, utóbbi kettőt pedig lólengésben. Már 1994-ben elindult az országgyűlési választásokon az MDF színeiben, de nem szerzett mandátumot. 2006-ban azonban már a Fidesz színeiben választották meg Győr polgármesterének. 2010-ben bejutott a Parlamentbe is.
Kevin Johnson
Az egykori NBA-sztár 2009-ben végleg öltönyre váltott a kosármez után, amikor megválasztották a kaliforniai Sacramento város polgármesterének. Ő volt az első színes bőrű, aki nyert a választásokon, ráadásul mindezt úgy, hogy játékosként még a rivális Phoenix Suns csapatában szerepelt.
Munkáját olyan jól végzi, hogy tavaly újraválasztották. Kosarasként 1994-ben ért a csúcsra, ekkor világbajnokságot nyert. Az NBA-bajnoki címet azonban nem sikerült megszereznie.