Anyja hiúsága vezetett a kis Luna halálához, akit ötévesen vitt el a rák. Mamájának olyan hibás PIP-implantátum volt a mellében, amely szivárogni kezdett, és a nő biztos benne, hogy ez okozta a gyereke végzetét. Szakértők figyelmeztetnek: a műmell igenis veszélyes lehet a kicsikre.
Amikor a 18 hónapos kislánynál rákot diagnosztizáltak, az anyja kétségbeesetten kereste választ: mi okozhatta a látszólag tökéletesen egészségesen született kisgyermek szörnyű betegségét? Genetika? A szennyezett levegő? Valamilyen káros sugárzás?
Lucy Petagine egyetlen dologra nem gondolt: hogy a saját hiúsága vált a gyermeke végzetévé, írja a Daily Mail.
A brit nő évekkel a kicsi születése előtt műttette meg a mellét, 12 évvel ezelőtt ugyanolyan PIP-implantátumot ültettek be neki, mint amilyet sokezernyi más nőnek.
A francia gyártmányú szilikonbetétekről azóta kiderült, hogy hibásak, szivárognak és veszélyesek az egészségre. Két éve óriási botrány söpört végig Európán, amikor bebizonyosodott, hogy a cég orvosilag nem engedélyezett ipari szilikont használt az implantátumokhoz.
Rengeteg érintett nő pánikszerűen kicseréltette a veszélyes szilikonbetétet, ám a baj addigra így is sokaknál megtörtént - ahogyan az Angliában élő Petagine-nél is.
A vizsgálatok most kimutatták, hogy az ipari szilikonban található kémiai anyagok súlyos fejlődési rendellenességet idézhetnek elő a magzatokban, többek közt az agyban és az idegrendszerben, és bár ezt még nem mutatták ki teljes bizonyossággal, de nagyon valószínű, hogy rákos elváltozást is okozhatnak.
Ez történhetett a kis Luna esetében, akit ötévesen megölt az agyában kialakult rákos daganat. Az anyja soha nem bocsátja meg magának, hogy közvetve ő tehet a saját gyereke halálról, még ha annak idején fogalma sem lehetett róla, hogy ilyen következménnyel járhat a mellplasztika. Ráadásul a szoptatáskor az anyetejjel is közvetíthette kisbabájának a mérgező anyagokat.
„Nem sokkal Luna születése után vettem észre, hogy valami nem stimmel a mellemmel, az egyik furcsán göröngyös lett. Az ultrahang kimutatta, hogy megrepedt az implantátum, de az orvos megnyugtatott, hogy ennek semmilyen negatív hatása nincs a szoptatásra. Azt mondta, majd cseréltessem ki a betétet, ha már nem táplálom anyatejjel a lányomat” - mesélte az anya, aki ma már tudja, iszonyatos hibát követett el, amikor a szivárgó implantátummal a mellében tovább szoptatta a lányát.
A kis Luna számos operáción átesett, kapott kemoterápiát és sugárkezelést, de a daganat újra visszanőtt, és végül már nem lehetett rajta segíteni.
A PIP implantátumok veszélyeiről és az emiatt kialakult botrányról például ide kattintva olvashat érdekes összefoglalót.