Lezárult a nyomozás a soproni kettős gyilkosság ügyében. Tisztázták a három 19 éves elkövető szerepét és az is kiderült, hogy beszámíthatók, azaz büntethetők.
A héten az utolsó nyomozati cselekményt hajtották végre a rendőrök a tavaly áprilisi lőtéri gyilkosságok ügyében. Mint arról a Bors beszámolt: három 19 éves fiatal – T. Attila, V. Roland és M. Tamás – fegyvert akart szerezni, az akcióban két ember, a lövészklubot vezető Sz. Sándor és barátja, B. Ervin vesztette életét. Hétfőn a megyei rendőr-főkapitányság épületében szembesítették egymással a haláltrió tagjait.
A V. Rolandot védő dr. Koszorú István a Borsnak elmondta: védence csak az M. Tamással való szembesítést vállalta, ahhoz nem volt elég lelki ereje, hogy a szeme láttára két ember életét kioltó T. Attilával is találkozzon.
– A három osztálytárs valóban fegyvert akart szerezni, T. Attila azonban teljesen váratlanul kezdett az öldöklésbe. A fegyverszakértő véleménye szerint T. Attila egy-egy teljes tárnyi (6–6 darab – a szerk.) lőszerrel végzett a két férfival, V. Roland fegyveréből egy gellert kapott lövedék csapódott B. Ervin tomporába, életveszélyes sérülést ez a lövés nem okozott.
A gyilkosságok után a három fiú védencem lakásában töltötte az éjszakát. Miiután Roland távozott, T. Attila és M. Tamás összebeszéltek, lebukásuk esetére azt a történetet találták ki, hogy védencemet jelölik meg a társaság vezetőjeként, azt mondják majd a rendőröknek, hogy Roland játékszenvedélye motiválta a fegyverek beszerzését – mondta az ügyvéd.
Erőszakra hajlamosnak jellemezték
A Bors megtudta, hogy az elmeszakértői vélemények szerint V. Roland kiemelkedett intelligenciájával a trióból. Ugyanakkor T. Attilát erőszakra hajlamos személynek írják le, úgy tudjuk, hogy a gyilkosságot megelőzően egy tanárát is életveszélyesen megfenyegette, azt mondta, hogy rágyújtja a házát. Egy másik alkalommal pedig egy kollégiumi portást vert meg.
A Bors kereste a T. Attilát képviselő dr. Szabó Kálmánt is, ő azonban nem kívánt nyilatkozni, csupán a szembesítések tényét erősítette meg. Az ügyészségnek még módjában áll további nyomozati cselekmények elrendelésére, ha ez nem történik meg, akkor a rendőrség vádemelési javaslattal továbbítja az ügyet.