Aktuális

VV Éva a menzeszével kamuzik

Huszti Zoltán, Forgács Renáta

Létrehozva: 2012.10.30.

Kivel nem fordult elő, hogy reggel még egy percet adott magának a lustálkodásra, aztán arra riadt, hogy elkésett a munkahelyéről? De milyen mentségeket találunk ki a főnökünknek ilyenkor? Vagy bevalljuk az igazat? A Bors ennek járt utána.

Fegyelmezettebbek lettünk. Ma már nem igen mernek elkésni az emberek a munkahelyükről, mert félnek a kirúgástól. Ha mégis késnek, nagyon jó indokkal kell előrukkolni.

A Mamut marketingigazgatójának, Szőke Tamásnak több tucat beosztottja van, így jól ismeri a mentegetőzési formulákat.

– A slágerkifogás az „elaludtam”. De gyakran hivatkoznak a gyerekükkel kapcsolatos teendőkre, a menetrendre és a tömegközlekedésre. De az esetek többségében tudom, mikor csapnak be – magyarázza az igazgató, aki jószívűnek tartja magát és szemet huny a késések felett.

Schobert Norbert utálja, ha valaki rabolja az idejét azzal, hogy elkésik.

– Én nem szeretek semmire sem hivatkozni, ha ilyen helyzetbe kerülök. Az fontos, hogy ha látom, hogy nem érek oda időben, azonnal telefonálok. Ilyenkor azt is elmondom: természetesen belátom, hogy hibáztam, ezért én fizetem az üzleti ebédet.

– Én akkor szoktam le a késésről, amikor közelebb kerültem felsőbb üzleti körökhöz – említi fel az ismert énekes, Delhusa Gjon. – Egy tárgyalást beszéltünk meg az egyik elegáns budapesti étterembe. A tízperces késésem – amiért persze sűrűn kértem a bocsánatot –, hatvanezer forintomba került. Nekem kellett ugyanis fizetnem a számlát – mesélte az előadóművész.

Korábban gyakran előfordult, hogy a fellépésekről elkéstek a zenekarral. Ilyenkor, ha mondjuk száz kilométerre voltak még a céltól, telefonáltak, hogy már csak ötvenre vannak.

– De gyakran hivatkoztunk defektre, rendőri ellenőrzésre, amikor a teljes cuccot ki kellett pakolnunk, vagy útlezárásra is – nosztalgiázik Gjon.

Gyerekkorában notórius késő volt Harsányi Levente.

– Apám egy idő után már azt javasolta, hogy én mondjam meg, mikorra érek haza, de úgy is elkéstem. Volt egy munkatársam, aki a késéseihez rendszert épített fel. Első alkalommal még azt mondta, hogy félrenyomta az órát. Aztán jött, hogy reggelre leeresztett a kerék. Másnap, hogy defektet kapott útközben. Később, hogy ellopták éjjel a kerekeit, és téglákon áll a kocsija. Amikor elmesélte, hogy azt álmodta, hogy ő Bruce Lee, és reggel, amikor felébredt, darabokban hevert a vekkere a földön, akkor mondtam, hogy nem haragszom, de kirúgtam. Amióta Hajdú Stevevel dolgozom, megtanultam, mi a pontosság: mindig negyed órával előbb bemegyek a stúdióba, leülök és kényelmesen megiszom egy kávét.

VV Évánaknem volt sok munkahelye, de azokon szerinte elvárták tőle a pontosságot.

– Nem mondom, hogy soha nem késtem, de legfeljebb csak húsz percet. Ilyenkor hivatkoztam arra, hogy beteg vagyok, dugóba kerültem, hogy nem jött a troli, vagy éppen hogy most jött meg…

Rákóczi Ferencsem tartozik a késősek közé, de ezzel kapcsolatos történetet ő is tud.

– Volt egy kollégám, aki balesettől kezdve mindenre hivatkozott, amikor nem ért be időben a munkahelyünkre. Csak hát feledékeny volt, nem is kicsit. Legalább négyszer mondta, hogy meghalt a nagymamája. Csak mi tudtuk, hogy már évekkel korábban eltemette szegényt. A szerencséje az volt, hogy a főnökünk is hasonlóan feledékeny volt, mint ő.

Gesztesi Károlya színházi fegyelem miatt, nem tűri a késéseket.

– Fiatal koromban, ha szerelmes voltam egy lányba, akkor az első alkalommal még megbocsátottam a késést, de a másodiknál már nem. Most már senkitől nem fogadom el. Ha öt percig nem telefonál rám az illető, akkor nem várok rá.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek