Ez a 10 legjobb európai gyógyfürdő, egy magyar is köztük van
A kellemes érzés mellett a meleg gyógyvízből álló gyógyfürdők számos pozitív hatást gyakorolnak az egészségünkre. A légúti és ízületi betegségekben szenvedők enyhülést találnak a fürdőkben. De melyek Európa legjobbjai?
A dél-angliai Bathban már a rómaiak is használták a termálvíz gyógyító erejét. Az ősi fürdőkomplexum Bathban szemet gyönyörködtető, az UNESCO 1987-ben a Világörökség részévé nyilvánította. Az eredeti medencében már nem lehet úszni, de Bath méltó alternatívával állt elő.
A forró termálforrások ma már a Thermae Bath Spa medencéit táplálják, ahol a gyógyító vízi örömök városi hangulattal ötvözhetők. A kellemes víz élvezetének egyik módja a komplexum tetején található medence, ahonnan kilátás nyílik a gótikus Bath-i apátsági templomra.
Ködhullámokkal borított tó, melynek hőmérséklete még télen sem süllyed 23 fok alá: ez az, amit Magyarországon találsz. A Hévízi Tófürdő a világ legnagyobb természetes, biológiailag aktív termáltava, amiről csak szuperlatívuszokban beszélhetünk.
A tó vize egy 38 méter mély forrásokból származik, és három napon belül teljesen kicserélődik. Itt egész évben lehet úszni, kikapcsolódni, és kellemes mellékhatásként a víz számos ízületi betegségre is pozitívan hat.
A Hévízi Termáltó vadregényes környezete verhetetlen, és ha akarod, ivókúrát vagy 36-42 fokos iszapfürdőt is vehetsz, ami állítólag fiatalító, sőt fájdalomcsillapító hatású.
A klasszikus hőforrások 30 percre várnak Reykjaviktól. A lávamező közepén fekvő Kék Lagúna vize 39 fokos. A víz teljesen természetes, és különféle algákat, sókat és sok ásványi anyagot, például szilícium-dioxidot tartalmaz. A szilícium-dioxid felelős az egyedi kék színért is.
A lagúna nem természetes úton jött létre, hanem egy geotermikus erőmű melléktermékeként, közvetlenül a tó mellett. A forró vizet a föld mélyéről szivattyúzzák fel, majd a felesleges víz a környező lávamezőbe áramlik.
1987-ben nyílt meg az első termálfürdő a bőrproblémákkal küzdők számára. Ma egy tóban fürdés után lazíthatsz a speciálisan épített szaunákban vagy gőzfürdőben, vagy kényeztetheted magad egy masszázzsal. Ha látogatást tervezel a Kék Lagúnába, érdemes időben lefoglalni, mert a hely nagyon népszerű, ráadásul nem is mindig van nyitva a környéken tapasztalható vulkáni tevékenység miatt.
A víz élvezete a holdszerű tájon egészen különleges élmény. Mivel a lagúna estig nyitva van, ha szerencséd van, akár csobbanhatsz is itt, és egyszerre láthatod az északi fényt.
Másodpercenként 800 liter termálvíz folyik le a Monte Amiata lejtőin és tölti meg az olaszországi Saturnia termálforrás zsugorított medencéit. A 37 fokos kénes vízbe ingyenesen ülhetsz be, a közeli gyógyfürdőben pedig termálvizes kezeléseket kínálnak.
A kültéri fürdők egyformán jót tesznek a bőrnek és az ízületeknek. Ráadásul isteni légkör veszi körül a helyet: a római mitológia szerint a Szaturniát állítólag maga Szaturnusz isten alapította. Talán ezért is tűnnek olyan varázslatosnak az itteni meleg források.
A görögországi Thesszalonikitől 100 kilométerre fürödhetsz a Pozar-forrás meleg vizében. A görög vízesések a Pozar fürdő szabadtéri medencéibe zuhannak . A 37 fokos vízhőmérséklet mellett télen is jó élmény az úszás.
Mint minden termálfürdő, a Pozar-forrás vizének is pihentető és gyógyító hatása van. A források körüli táj is lenyűgöző. A környező hegyek és erdők kirándulásra csábítanak.
A Chaudfontaine a meleg források miatt vált híressé. Ezenkívül Belgium egyetlen gyógyfürdője, ahol termálforrások találhatók. 37 fokos hőmérsékletükkel bújnak elő a sziklás föld alól.
A nyugat-törökországi Pamukkale kisváros látványos sóteraszaival igazi természeti látványosság és a régió egyik legnépszerűbb utazási célpontja. A mészkőből álló zsugorított teraszokon több hőforrás található, amelyek hőmérséklete elérheti a 30 fokot.
A teraszok türkizkék medencéivel az UNESCO Világörökség részei. A lenyűgöző tájat a víz lehűlésekor lerakódó mész hozta létre. A magas mésztartalom enyhíti az olyan panaszokat, mint a reuma, valamint a keringési és szívproblémák.
A Baden-Badenben található római-ír Friedrichsbad termálfürdője stresszoldást és regenerációt ígér. Akár a saját fürdőszobában, akár a kupolás medence pompás medencéjében, nyugodtan pihenhetsz ebben a történelmi környezetben.
Az ásványi anyagokban gazdag termálvíz a Florentinerberg Baden-Baden felső vizéből származik, tizenkét különböző forrásból, amelyek akár 17 000 évesek lehetnek. A termálfürdők különlegessége a Friedrichsbad alatti római fürdőrom, amely látogatható.
A svájci Leukerbadban szó szerint eljuthatunk a termálforrások aljára. A túra a termálforrások gyaloghídján a vad Dala-szurdokon keresztül vezet át a patak medre fölött, amelyből a termálforrások erednek.
Leukerbad termálfürdőiben elmerülhetsz például Leukerbad legkisebb termálfürdőjében, a Therme 51- ben ahol szűretlen a termálvíz. A szolgáltatások közé tartozik egy szabadtéri termálvizes pezsgőfürdő és egy termálvizes relaxációs medence.
Spanyolország délkeleti részén a Fuente de los Baños termálforrásai táplálják a Río Mijare-t. Egész évben állandó, kellemes, 25 fokos fürdőhőmérsékletet tartanak fenn. A Río Mijare kristálytiszta vizét 1863-ban egy királyi rendelet jótékony célúnak nyilvánította, ezért szabadon hozzáférhető.
A gyógyvíz többek között magnézium-szulfátot és bikarbonátot tartalmaz, amelyek enyhítik a bőrbetegségeket és segítik az emésztési problémákat. A meleg víz egyébként nemcsak fürdésre alkalmas, hanem iható is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.