Egy városlátogató nyaralás vagy hosszú hétvége sokszor kimerítő tud lenni. Na de nem akkor, ha az alábbi helyeken szállunk meg, vagy minimum a wellness-részlegük felkeresését betervezzük a programba. Ezúttal európai nagyvárosok pompás medencés-szaunás-jakuzzis hoteljeit gyűjtöttük össze.
Milánó legnagyobb és legizgalmasabb wellnessközpontja a Boscolo Exedra Hotelben működik. A mindennap éjfélig nyitva tartó, hipermodern központ mintegy hatszáz négyzetméteren terül el, szaunákkal, törökfürdővel, vízeséssel, kezelőhelyiségekkel és egy úszómedencével rendelkezik. Az egész helyben a legkülönlegesebb, hogy a plafonon és a falakon Alien-hangulatú fényvisszaverő gömbök sorakoznak – a földöntúli élmény garantált.
Azoknak, akiket egy kicsit is érdekel a luxusszállodák világa, vagy valaha is álmodoztak már arról, hogy Párizsba szervezik nászútjukat, biztosan nem cseng ismeretlenül a Four Seasons Hotel George V Paris neve. A hotel minden földi jóval felszerelt épületét 1928-ban emelték pár lépésnyire a legendás Champs-Elysées sugárúttól. Némelyik, XVI. Lajos korát idéző, fényűzően berendezett szobához és lakosztályhoz terasz is tartozik, ahonnan a fantasztikus párizsi panoráma – természetesen Eiffel-tornyostul – tárul fel előttünk.
És a zavarbaejtő pompa még tovább fokozható: például a szálloda két Michelin-csillagos éttermével, 50 000 palackot számláló borospincéjével, vagy a zseniális wellness-részlegével. Ez utóbbit egész Párizs legjobbjának tartják változatos szépészeti kezelései, jakuzzija, szaunái, gőzfürdője, masszázsai és pihenőszobája miatt. A hotel emellett gyönyörű, versailles-i kertek képével díszített beltéri medencével és edzőteremmel is rendelkezik.
Ami Párizsban a Four Seasons, az Rómában a Waldorf Astoria: a lánc Rome Cavalieri névre hallgató tagjában az előző szállodához hasonlóan magas szinten űzik a luxust. A hotel elképesztő panorámával, barokkos eleganciával berendezett szobákkal, teniszpályával és napozóterasszal várja vendégeit az örök városban.
Aki nézett már nyáron várost a perzselő Rómában, az tudja, milyen komoly luxust jelent önmagában már az a tény, hogy a szálloda egy üde mediterrán parkban helyezkedik el. Pláne, hogy négy kül- és beltéri medencében és jakuzziban is felfrissülhetünk. De számtalan kezelés és masszázs közül is választhatunk, és jóga- vagy pilates órákon is részt vehetünk. A spa részleg területén egy ókori római stílusú pihenőteret alakítottak ki, ahol a párnázott díványokon heverve császároknak érezhetjük magunkat.
A szálloda különlegessége, hogy míg szobáinak egy részéből a berlini dómra látunk rá, másik részéből egy 25 méter magas henger alakú, egzotikus tengeri akvárium élővilágát csodálhatjuk premier plánban. A hotel 427 szobával rendelkezik, melyek modernek, mégis otthonosak. A wellnessközpontban medence, különböző kezelések, személyi edzők, Kneipp-taposó, gőzfürdő és finn szauna várja a vendégeket.
Barcelonában, a Tibidabo régi vidámparkjától öt percnyire található Gran Hotel La Floridában wellnessrészleg, jakuzzi, beltéri és kültéri medence és szauna várja a vendégeket. Az épületet 1924-ben álmodta meg Andreu doktor, aki Barcelona legjobb szállodáját akarta a város legszebb telkén megépíteni. A polgárháború idején katonai kórház üzemelt itt, majd az ötvenes években nyerte vissza régi pompáját. Más korabeli hírességek mellett Ernest Hemingway is a szálló vendége volt. 1979-ben végül bezárták az addigra igencsak elöregedett hotelt. 2001-ben nyitott meg újra, immáron luxus-butikhotelként. A felújításkor igyekeztek megőrizni a korabeli eleganciát, ahol pedig erre nem volt mód, modern megoldásokkal egészítették ki a szállót.
Nem lenne teljes a gyűjteményünk magyar versenyző nélkül. Mi a Gellért Gyógyfürdőt választottuk a gyönyörű szecessziós épülete miatt (melyben ugye szálló is található, igaz, nem ugyanaz üzemelteti, mint a fürdőt). Na jó, meg egy kicsit azért, mert Ryan Gosling is itt szeret ázni, szigorúan öltönyben! Bár 1918-ban nyílt meg, de a mai Gellért fürdő területén feltörő "csodahatású" forrásokról már a XV. századból is találtak feljegyzéseket.
A későbbiekben a törökök is kedvelték, mivel nagyobb és forróbb vizű volt, mint a korabeli budai fürdők. A XVII. században Sárosfürdőnek nevezték a medencék fenekén leülepedett, a forrásvízzel feltörő finom forrásiszap miatt. A pompás fürdőtér helyett az építészetileg sokkal kevésbé látványos, ám annál érdekesebb föld alatti világot is bejártuk már. Eljutottunk a Gellért ősforrásához, és a fürdő alatt húzódó alagútrendszerbe is lemehettünk. Föld alatti kalandjainkról itt olvashat tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.