A rendes demokrácia abból indul ki, hogy a legjobb ember is esendő, sőt ha a fejébe száll a dicsőség, akkor még választói érdekei ellen is fordulhat. Mint most a Viktor. Ezért úgy rendezi be a világot, hogy legyenek a választott Vezér által nem vezérelhető területek az állam életében. Hogy maradjon ellenőrző közeg a legnépszerűbb választott vezető fölött is. Ezeket, az ő hatalmát ellenőrző intézményeket nevezzük „fékeknek és ellensúlyoknak”. Ezekről szokott Orbán oly megvetően nyilatkozni, mert ezek szerinte csak csökkentik az állam hatékonyságát. Ki is nyírta mindet!
Rendes demokráciában a miniszterelnöktől független az Állami Számvevőszék, amely akkor is kivizsgálja, hogy miért tartják csókos privátbrókereknél az állam pénzét, ha azt a nagyfőnök leplezni akarja. Rendes demokráciában még a kormány által felügyelt ügyészség és rendőrség is azon dolgozik, hogy kinyomozza, hogyan lophat a kormány bróker haverja 150 milliárdot, mert tudják, hogy van fölöttük alkotmányos ellenőrzés. A független Nemzeti Bank ellenőrei akkor is szólnak, hogy lopnak a piacon, ha azt a kormány legjobb barátai teszik.
Ilyen egyszerű ez, magyar barátom, és amikor azért békemenetelsz, hogy hagyják már békében dolgozni a drága jó miniszterelnök urunkat, ne szarakodjunk ezzel a hülye demokráciával, akkor pont ezt a lehetőséget dobod el magadtól. Mert persze lehet élni fékek és ellensúlyok nélkül, de az az élet, bizony, ilyen ócska lesz, mint a mostani, a miénk!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.