A haza sorsa most nem azon múlik, mit mond Orbán Viktor, hogy a Jobbik megkapja-e a parlament titkosszolgálati bizottságának elnöki székét, de még azon sem, hogy felépül-e a német megszállás emlékműve! (Felépül.)
Az dönti el a jövőt, hogy a kormány mit csinál a svájcifrank-adósok hiteleivel. Az, hogy tovább rombolja-e a bankrendszert, a nemzetközi piacok bizalmát, vagy sem, hogy tovább akadályozza-e a vállalatok hitelezését, vagy serkenti azt.
Még nagyobb kérdés, hogy képes-e a kormány valamit kezdeni azzal az egymilliónyi, alacsonyan iskolázott polgártársunkkal, akik a munkaerőpiacnak jól láthatóan sem most, sem később nem kellenek. Tud-e olyan viszonyokat teremteni, amelyek között a magántőke mégis képes, és hajlandó lesz állást adni közülük néhány százezernek, vagy életük végéig maradnak az adópénzekből fizetett közmunkán. Ha hosszú távon is az államkassza fizeti a bérüket, az megöli a növekedést.
Még ennél is sürgetőbb, hogy a kormány a közeljövőben ne csak arról számoljon be, hogy mennyit emelkedtek a bérek Magyarországon, hanem arról is, hogy mennyit növekedett a termelékenység. Arról, hogy egységnyi nyersanyagból és energiából egy magyar munkás egy óra alatt képes-e több értéket előállítani, mint tegnap, és képes-e többet, mint egy román vagy egy albán munkás. Mert, ha csak a bérek nőnek, a termelékenység nem, akkor minden pluszba kifizetett forint rontja a helyzetünket.
Az a kérdés, hogy a kormány tud-e növekedést csiholni a gazdaságból, vagy marad az 1–2 százalékos toporgás. Sokat segítene, ha egyszer nemzeti és egyéb hülyeségek helyett azért tetszene az utcán tüntetni, hogy a kormány javítsa a termelékenység feltételeit, vagy folytasson értelmesebb árfolyampolitikát. Se árvalányhaj, sem nemi egyenlőség, csak úgy a megélhetés végett! Mit szól, menni fog?
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.