A pekingi rendőrökben a minap nagyon felment a pumpa. Úgy beszóltak a női sofőröknek, hogy talán maguk is belepirultak.
Szerintük nemhogy tájékozódni nem tudnak, de könnyen össze is zavarodnak. Ha pedig balesetet okoznak, pánikba esnek. A lesújtó véleményüket még a legnépszerűbb kínai közösségi oldalra is feltették a kedves egyenruhások. Tehát a kérdés az: valóban bénább autóvezetők-e a nők, mint a férfiak?
Tisztázzunk valamit! Mit is értünk azalatt, hogy valaki jó vezető? Gyorsabban ér el A-ból B-be, mint a másik? Tempósan halad, ha lehetősége van rá, előz és készségszinten kezeli az autóját? Vagy az a jó vezető, akinek már legalább harmincéves a jogsija, soha nem okozott balesetet és megfontoltan, ám sokszor talán másokat feltartva halad az úton?
Vessenek meg érte, de szerintem több a jó férfi autóvezető, mint a nő. Miért mondom ezt? Talán csak azért, mert sokkal kevesebb hölgy sofőr mellett ültem. Úgy gondolom, a technikai dolgok elsajátítása a férfiaknak könnyebb, egyszerűbb. Evolúciós okok miatt általában nem a nők barkácsolnak otthon, nem ők nyírják a füvet és nem ők szerelik az autót. Ma már persze legalább annyi fiatal lány tanulja az autóvezetés fortélyait, mint fiú.
Ám ha körülnézek az utakon, még sokkal több női sofőrt látok, mint férfit, akik derékszögben ülve szinte harapdálják a kormányt. Oldalra nem látnak – lehet, hogy nem is néznek –, és képtelenek alkalmazkodni a forgalom ritmusához.
Ugyanakkor magam is úgy vélem, hogy a képességekben alapvetően nincs különbség a férfi és női sofőrök között. Az autóvezetés tudománya ugyanis szerintem a született érzéken kívül a gyakorláson, a rutinon múlik. A nőknél és a férfiaknál is.