Vélemény

Vélemény: Veszélyes hallgatás

Máté Sándor

Létrehozva: 2013.06.12.

Újságíró: „Elnézést, azt szeretném kérdezni, hogy...” Rendőrségi szóvivő: „Nem válaszolunk kérdésekre, amit el kívántunk mondani, ott van a közleményünkben!”

Újságíró: „Igen, csak még felmerült, hogy esetleg...” Szóvivő: „Ismétlem, nézze meg a honlapunkat, mást nem mondhatok!” Újságíró: „Már bocsánat, de annyit azért csak tisztázni kellene, hogy...” Szóvivő: „Viszonthallásra!”

A nehézkes, végtelenségig hierarchizált, gyakran semmitmondó rendőrségi kommunikáció nem csak a történésekről hitelesen beszámolni kívánó sajtómunkások dolgát nehezíti meg. Könnyen előfordulhat, hogy állampolgári érdekeknek is keresztbe tesz, sőt: a tájékoztatás hiánya akár emberéleteket is veszélybe sodorhat.

Az elmúlt hétvégén Fejér megyében két fiatal halt meg, feltehetően drogfogyasztás következményeként. Az elismert drogügyi szaktekintélynek, Zacher főorvosnak igaza van: ilyen esetekben a rendőrségnek kutya kötelessége volna felvilágosítania a közvéleményt arról, hogy milyen kábítószer végzett a fiatalokkal, miért veszélyes a szer, mekkora az esélye, hogy nemcsak néhány, hanem akár nagyobb számú fogyasztó is hozzájuthatott-e.

Az alapvető információk, tények nélkül legfeljebb interneten terjedő marhaságokra, szóbeszédekre, pletykákra támaszkodhatnak a fiatalok. Ez pedig csak a pánikkeltéshez elegendő, a megelőzéshez semmiképp.

A fejlett államok felkészült rendőrségi kommunikátorai belenéznek a kamerába és elmondják, hogy milyen szer jelent meg a piacon, mely régiókban feltételezhető a forgalomba hozataluk, és miért alapvető érdek, hogy senki se fogyasszon belőle. A megelőzés alapja az információ. És ez a tétel könnyen belátható – talán még Fejér megyében is.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek