Hamarosan hiperszonikus utasszállítóval utazhatunk, mutatjuk, mit hoz az áttörés

repülőgép
PUBLIKÁLÁS: 2024. október 08. 10:43
Úgy tűnik, hogy hamarosan egy új hiperszonikus utasszállítóval utazhatunk, ami lerövidíti az utazási időt, így megvan a legendás Concorde utódja. A repülőgép hamarosan próbaútra indul, ami igazi áttörés a személyszállító repülés történetében.
Hamarosan hiperszonikus utasszállítóval utazhatunk, megvan a Concorde utódja - illusztráció Forrás: Venus Aerospace

Hamarosan hiperszonikus utasszállítóval utazhatunk, amely jelentősen lerövidíti az utazási időt

A légi közlekedés forradalmasította az emberek világ körüli utazását.
A repülők előtt a tengerentúlra való eljutás egyetlen módja a hajó volt, ami azt jelentette, hogy az utazók átlagosan hét-tíz napot tölthettek a tengeren, hogy Londonból New Yorkba menjenek.
A szárazföldi utazás sem volt sokkal egyszerűbb, mivel az USA keleti partjától a nyugati partig körülbelül négy-hat napig tartott.

Az utazási időnk azonban még tovább csökkenhet, mivel az egyik cég azt reméli, hogy a hiperszonikus utazást behozza a mindennapi életünkbe.

Mi az a hiperszonikus utazás?

Az utasszállító gépétől eltérően a hiperszonikus sugárhajtómű körülbelül 3000 mérföld/óra sebességgel haladna, ami a hangsebesség ötszöröse. Kontextusba helyezve a távolság London és NYC között körülbelül 3461 mérföld. Más szóval, a hiperszonikus sugárhajtómű nagyon gyors.

Maga a szupersebességű légi közlekedés persze nem újdonság, hiszen a visszavonult Concorde tartja a London és New York közötti leggyorsabb repülés rekordját, 2 óra 52 perc és 59 másodpercet.

Ez azt jelenti, hogy egy hiperszonikus sugárhajtású repülőgép elméletileg az eddig rekord harmada alatt megteheti ezt az utat.

Ezt a mérnöki teljesítményt a Venus Aerospace szeretné megvalósítani, amely jelenleg a Venus Detonation Ramjet 2000 lb Thrust Engine-en dolgozik.

Siker esetén ez a motor maximum 6 Mach (körülbelül 3600 mph) sebességgel haladna. Így Londonból New Yorkig körülbelül egy óra lesz az utazási idő a felszállástól a földreszállásig.

A Venus Aerospace azt is reméli, hogy jövőre lebonyolíthatják az első tesztrepüléseiket, és a végcél az, hogy kereskedelmi és védelmi repülőgépek számára is elérhetővé tegyék a hiperszonikus utazást.

„Ez a motor valósággá teszi a hiperszonikus, gazdaságos utazást. Izgatottak vagyunk, hogy a Velontrával együttműködve elérjük ezt a forradalmat a nagy sebességű repülésben - mondta Andrew Duggleby, a Venus Aerospace társalapítója az Up.Summit rendezvényen, ahol a motort bemutatták – írja a Ladbible.

A hangsebességnél is gyorsabb, már visszavonult Concorde-ról az alábbi videóban tudhatsz meg érdekességeket:

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.