Idén a szokottnál melegebb időjárásnak köszönhetően egy újabb növény, a salátaboglárka is hamarabb bontotta ki a gyönyörű, sárga szirmait. A sokoldalú növény szívesen tenyészik nedves réteken, ritkás lomberdőkben, patakok, vizesárkok partjain – írja a veol.hu.
A salátaboglárkát könnyű megismerni fényes, sárga virágairól. Gyorsan és könnyen terjed, még a megbolygatott területeken is. A kedves kis virág ugyanúgy jelképe a tavasznak, mint a korábban nyíló hóvirág vagy az ibolya. Számos népies neve közül a legismertebbek: búzaeső, papsaláta, golyvavető fű, de tévesen nevezik madársalátának és galambbegy salátának is.
Több boglárkafaj létezik, a salátaboglárka nem véletlenül viseli ezt a nevet, mely arra utal, hogy a friss (de csak a tényleg üde) levelekből készített kis mennyiségű , leforrázott saláta valóban fogyasztható.
. A népi gyógyászat a növény gumójának levét pedig szemölcsök eltüntetésére és aranyér ellen használta. Anno még a skorbutot is kezelték vele
A virágzás után szedett levelek viszont már nem alkalmasak salátába, mert bőrizgató hatóanyagot tartalmaznak.
A salátaboglárka bár tömegesen előforduló virág, viszont csokornak nem igazán alkalmas.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.