Rómában egy ókori híd romjai bukkantak elő a Tiberis folyó medréből

Tiberis
PUBLIKÁLÁS: 2022. július 06. 11:12

Múlt héten beszámoltunk róla, hogy a súlyos aszály miatt elapadtak a folyók Olaszországban. A helyzet tovább romlik, ugyanis Rómában egy Nero császár korából, vagyis az első századból származó híd maradványai tűntek elő a Tiberis folyó medréből, amelynek vízszintje minimálisra csökkent a rendkívüli szárazságban – adta hírül az MTI.

Az alacsony vízállás miatt láthatóak az ókori romok Forrás: AFP/Andreas Solaro

Az ókori híd talapzatának több romos maradványa bukkant elő. A Nero császárnak tulajdonított ókori híd helye ismert volt, de a szerkezet a történelem során nagyon ritkán volt látható, mivel maradványait a Tiberis fedi el. A ma Teverének hívott folyó szintje a megszokott legalább négy és fél méterről most 112 centiméterre süllyedt. A túl alacsony vízszint veszélyt jelent a folyó ökoszisztémájára, és a hajózást is akadályozza. Lazio tartomány elnöke, Nicola Zingaretti a folyó területét már korábban katasztrófa sújtotta területnek nyilvánította a tartós csapadékhiány miatt.

Az alacsony vízállás veszélyezteti az ökoszisztémát és a hajózást is Forrás: AFP/Andreas Solaro

Az első századra datált híd az ókori Rómában a Nero császár építette stadion felé vezetett, amely a mai Vatikán területén állt. A városnak ezen a részén – a folyó jobb oldalán – találták meg Nero anyja, Agrippina villáját is. A híd ugyanott kötötte össze a Tiberis-folyó két oldalát, ahol most a II. Viktor Emánuel olasz királyról elnevezett híd húzódik, mely az Angyalvárral szemközti híd mellett található. Az ókori híd megmaradt magasabb részeit a 19. században bontották le a hajózás akadálymentesítése érdekében.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.