A győri Vaskakas Bábszínház minden vasárnap ingyenes online matinét kínál az érdeklődőknek 11 órától. Az előadásokat és az extra videókat a bábszínház YouTube csatornáján lehet elérni. Következő matinéjüket március 21-én nézhetjük meg.
A bábszínházi világnap alkalmából a Lázár Ervin meséi alapján íródott, A manógyár című előadást láthatjuk majd. A történet szerint négy manóügyi szakreferens, vagyis egy manóügyi kutatócsoport érkezik a Vaskakas Bábszínházba, hogy előadást tartson a nézőknek a manók mibenlétéről, a félelmekről, és a félelem legyőzési stratégiákról. A kutatócsoport vezetőjének, Zsuzsannának a története elevenedik meg ezen a különleges kutatási bemutatón. Az esemény leírása szerint a manógyár megszólít minden olyan kicsit és nagyot, aki úgy érzi, hogy egy kis bátorságra van szüksége ahhoz, hogy szembenézzen a félelmeivel. Legyen a jelszó: „Van mersze?" „Hát persze!"
2018-ban, amikor még híre hamva sem volt a koronavírus járványnak és a kényszerszüneteknek, a Bach Mindenkinek Fesztivál szervezői nagyszabású koncertet álmodtak a budapesti Fasori evangélikus templomba, ahol Johann Sebastian Bach összes csellószvitje felcsendült. Az egész estés programot most 6 estén keresztül hallgathatják meg az érdeklődők.
A koncerteket március 22-től 27-ig, minden este 18 órától hallgathatjuk meg, és a Facebook eseményen keresztül lehet majd elérni őket. Az előadók Scholz Anna, Fejérvári János, Rózsa Richárd, Maróth Bálint, Kántor Balázs és Rohmann Ditta lesznek. De több külön online programmal is jelentkezik a fesztivál, ezek között megtalálható például a YouTube-on a Bach Mindenkinek Fesztivál 2020-as megnyitójának filmje is, melyet az Eiffel Műhelyházban vettek fel.
Kína történelme több ezer éves múltra nyúlik vissza, a különböző korok emberei pedig más-más ruhákat hordtak a folyton változó, megújuló divatnak vagy épp a császári rendeleteknek megfelelően. Egészen másképp öltözködtek a Shang- vagy a Ming-dinasztia emberei, de a viseletek sokszínűsége nemcsak az egymást váltó történelmi korszakok sajátossága volt, hanem jelentős eltérések mutatkoztak az egyes időszakok különböző társadalmi csoportjainak öltözékei között is: természetesen más viseletet hordott a császár, az írástudók vagy az egyszerű nép.
Az ELTE Konfuciusz Intézetének szervezésében Torma Laura, a Tusoló blog szerkesztője kalauzolja majd végig az érdeklődőket a jáde-kultuszt kialakító őskortól a kínai divat aranykorának nevezett Tang- és a finoman elegáns Song-dinasztia időszakán át egészen a lábelkötésről hírhedt Qing-dinasztia koráig. Az előadást Zoomon keresztül nézhetik majd meg az érdeklődők március 23-án 17 órától - olvasható az esemény Facebook oldalán, ahol a Zoom azonosító és jelszó is megtalálható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.