Több mint 1000 négyzetméteres múzeum nyílt az Istanbul Airport (IST) nemzetközi indulási oldalán, így egyben a világ legnagyobb repülőtéri múzeumává avanzsált. A „Törökország kincsei: Trónok arca" (Faces of Throne) című kiállítással nyitották meg, ahol 316, fontos török műtárgy nézhető meg, amelyeket 29 törökországi múzeumból gyűjtöttek össze. A múzeum interaktív játékokat is kínál a gyermekeknek, hogy szórakoztató módon mutassa be a történelmet.
A múzeum azt reméli, hogy fellendíti az ország turizmusát azáltal, hogy a kultúrát és a történelmet tárja az utasok elé. A kiállításon, amely az őskortól az oszmán birodalmon a köztársasági korszakig mutatja be az ország történelmét, látható a világ első békeszerződése, a Kádesi szerződés is, ami i.e. 1259-ben jött létre az egyiptomiak és a hettiták között. A kiállításon az oszmán szultánok díszes mellényei is megcsodálhatók.
"Ez a múzeummal egy helyen mutat be olyan eredeti tárgyakat, amelyeket egyébként nem lehetne egyszerre megnézni" – mondta Kadri Samsunlu, a repülőtér vezérigazgatója.
Minden utas, aki beteszi a lábát Törökországba, most lehetőséget kap arra, hogy egyetlen múzeumban megtekinthesse történelmünk rendkívüli jelentőségű műtárgyait" – tette hozzá.
A múzeum bemutatja az utasoknak Törökország 18 UNESCO kulturális örökségi helyét is, így azt remélik, hogy ez is hozzájárul ország népszerűsítéséhez.
Nem ez az első repülőtér, amelynek saját múzeuma van. A San Francisco Nemzetközi Repülőtér 1980-ban hozta létre első kiállítását, ezzel magának tudhatta az első repülőtéri múzeumot. Ma már ennek a múzeumnak több mint 20 galériája van, ahol különböző kulturális eseményeket rendeznek. Amszterdamban, a Schiphol repülőtéren 2002 óta tartanak kiállításokat, olyan intézményekkel együttműködve, mint a Rijksmuseum és a NEMO Science Museum – írja az Airport Technology.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.