A Schönbrunni Állatkert oldalán jelent meg a hír, miszerint egy teljesen új, és meglehetősen nagy holló röpdét építettek a park madarakat befogadó részébe. De ami még fontosabb, hogy a röpde nem üres már, ugyanis nemrég megérkezett egy új közönséges hollópár Munia és Rufus, akik gyorsan be is lakták a fákkal és sziklákkal berendezett területet.
Az állatkert igazgatónője, Dagmar Schatter elragadtatottan mesélt az érdekes madarakról. Elmondta, hogy a közönséges hollók (németül Kolkrabe) amellett, hogy nagyon intelligensek és sokféle hangot képesek utánozni, a legnagyobb varjúfélék is; szárnyfesztávolságuk elérheti a 150 centimétert is. Összehasonlítás képpen, még az egerészölyvnél is nagyobbra nőhetnek.
Munia és Rufus történetének érdekessége, hogy nem csak a látogatókat bűvölik el, de a kutatókat is, ugyanis eddig a Haidlhof röpdéjében éltek, ami az Universität Wien kirendeltésge és többek között a madarak intelligenciáját is vizsgálja. Itt él egy nagyobb közönséges holló kolónia is, ennek volt a tagja az állatkert új párocskája.
A két madarat továbbra is megfigyelik és a nyitvatartás alatt a látogatók láthatják is, miként foglalkoznak velük a Haidlhof kutatói. Munia és Rufus sokat tanultak a koloniában, barátokat és ellenségeket is szereztek. A gondozók arra keresik most a választ, hogy mennyire emlékeznek a tanultakból, tudják-e hangok alapján azonosítani a számukra fontos madártársakat és felismerik-e önmagukat a tükörben.
A Schönbrunni Állatkert nyitvatartására érdemes odafigyelni, mert míg októberben 17:30-ig tart nyitva, novembertől decemberig már csak 16 óra 30-ig. Az Akvárium és Terrárium, valamint a Tiroli udvar a látogatói idő lejártával zárnak be, a Madárház viszont már egy órával előtte, a többi kifutó pedig fél órával korábban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.