Ezen a tavaszi geotúrán a híres szentgáli tűzkő nyomába eredhetnek a túrázók, amelynek első állomásán a Tűzköves-hegy bányaudvaraiba leshetnek be, miközben a földszerkezeti mozgások hatalmas erejét is megcsodálhatják. Majd miután a csoport átvágta magát a Tűzköves-hegyi barlangot rejtő bozóton, a barlang szájához érkezve a fokozottan védett barlangokról és a denevérek életéről hallgathatnak izgalmas történeteket.
Ezután egy vadcsapáson kell majd felkaptatniuk a hegytetőn található erdőbe, ahol a mészkőfejtő gödrök között egy jura időszaki kőzeteket rejtő régi kőbányát találnak. Miután megcsodálták a különleges mintázatú mészköveket és a megkövült csigaházra emlékeztető kőzeteket, a geotúra legfőbb látnivalójához érkeznek a kirándulók. "A pengeéles tűzkőtörmelékkel borított út elvezet minket a több évezredes, ősi kovabányászat fejtőgödrei közé, ahol még a vakondtúrások is tűzkődarabokból állnak. Számos darabon felfedezhetjük a pattintott kőkorszak itt élő embereinek keze nyomát is" - írja oldalán a Balaton-felvidéki Nemzeti Park geotúravezetője és egyben a március 11-ére tervezett túra szervezője, amelynek részvételi díja felnőtteknek 850, gyerekeknek 400 forint.
A hat kilométeres túra nagyjából négy és félóra alatt teljesíthető, a csoport a szentgáli Római katolikus Kisboldogasszony templom elől indul, jelentkezni pedig március 10-ig ezen az oldalon lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.