Ezek a világ legrosszabb repülőterei

repülőtér
PUBLIKÁLÁS: 2015. október 21. 12:14
Szagok, hőség, káosz és rossz ételek - több mint 26 ezer utas véleménye alapján állt össze a szégyenlista, amelyben a kényelmen kívül a nyilvános illemhelyek állapotát, a tisztaságot és a kiszolgálást is értékelték.

Speciális szempontok alapján rangsorolta a világ repülőtereit a The Guide to Sleeping in Airports nevű honlap. A felmérésben résztvevő több mint 26 ezer utasnak többek között az alapján kellett véleményt mondania, hogy mennyire kényelmes a repülőtér, ha az átszállás közben egy kis alvás is belefér, számolt be a cnn.com. A kényelmen kívül a nyilvános illemhelyek állapotát, a tisztaságot és a kiszolgálást is értékelték.

A lista alapján a legrosszabb repülőtér a nigériai Port Harcourt lett, a nem túl segítőkész személyzet, a korrupció, a rossz légkondicionáló és a kevés ülőalkalmatosság miatt. Nem javított a helyzeten az sem, hogy az érkező utasokat egy sátor fogadta. Jó hír azonban, hogy a repülőteret felújítják.

Fotó: Nomi887 / Wikipedia
Fotó: Wikipedia
Fotó: The Photographer / Wikipedia
Fotó: Gabriel / Wikipedia
Fotó: Rolf Wallner / Wikipedia
Fotó: Ralf Lotys / Wikipedia
Fotó: Wikipedia
Fotó: Didier Moise / Wikipedia
Fotó: Aéroport de Beauvais
Fotó: Bloomberg / Europress / Getty

A második helyet a dzsiddai King Abdulaziz International Airport szerezte meg, mégpedig a nemdohányzó terekben is érezhető cigarettafüst, és a mosdókból kiáramló szagok miatt. Szerencsére már nem sokáig kell mindezt elviselni, az új dzsiddai repülőtér 2016 októberében nyílik meg a tervek szerint.

Gyengén szerepelt Katmandu nemzetközi repülőtere, a Tribhuvan is, akárcsak az üzbegisztáni Tashkent International Airport, ahol a voksolók a kaotikus, frusztráló sorban állásra és a rendszer hiányára panaszkodtak.

Az ötödik legrosszabb a caracasi Simon Bolivar repülőtér lett, ahol alig lehet leülni, a mosdók piszkosak, az ételek minősége pedig szintén megkérdőjelezhető. A hatodik a haiti Toussaint Louverture, ahol nemcsak a székek hiánya és a fullasztó hőség, hanem a személyzet viselkedése is probléma.

A szégyenlista szerint a hetedik legrosszabb a kabuli Hamid Karzai International Airport. Tekintettel az afgán helyzetre, a szavazók csak mérsékelten kritizálták a repülőteret, főleg a tisztasággal és a személyzettel elégedetlenek.

A nyolcadik helyre a vietnami Tan Son Nhat került az elégtelen wifinek és a szegényes éttermi választéknak köszönhetően.

A tavalyi "nyertes", az iszlámábádi Benazir Bhutto International Airport már csak a lista kilencedik helyén áll, sok minden javult ugyanis az utóbbi évben, többek között egy új lounge áll az utasok rendelkezésére. Egy alapos takarítás azonban még mindig elkelne, legalábbis a felmérésben résztvevők szerint.

A párizsi Beauvais-Tille International Airportot az egyik válaszadó egyenesen "a pokol hetedik bugyrának" nevezte. A tisztaságon és a személyzet hozzáállásán is lehetne javítani, és a mellékhelyiségekből sincs elég.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.