A programot az Európai Geoparkok Hetéhez csatlakozva szervezik Ipolytarnócon, amelyben a Magyar Tudományos Akadémia és az ELTE Vulkanológiai Kutatócsoportja segítségével nemcsak izgalmas kérdésekre kaphatnak válaszokat az érdeklődők, de egy miniatűr vulkánt is működésbe hozhatnak.
Emellett filmvetítések és kerekasztal-beszélgetések is részei a programnak, de a látogatók a geopark különleges geológiai értékeivel is megismerkedhetnek. A fák lombjai között 8-10 méter magasan vezető lombsétányt öt éve alakították ki, ahol a sétány alsóbb részén a gyerekek heveder nélkül közlekedhetnek.
A Miocén Parkban cápafogakkal hintett tengerparti föveny, szubtrópusi erdő hatalmas, megkövesedett fái, egzotikus növénylenyomatok, ősvilági szörnyek lábnyomai, a vulkáni tufa áradatában összesült maradványok, s mindezek eredeti helyzetükben, egy geológiai tanösvény mentén ismerhetők meg - olvasható az Ipolytarnóci Ősmaradványok bemutatkozó oldalán, amelynek természetvédelmi területe a régmúlt emlékeit, egy vulkánkitörés során betemetett miocén kori, ősi kincseket őriz.
Ipolytarnócon egy új kiállítás is nyílik, június 11-től Tahin Gyula fotóművész Föld rajzok 1 című tárlata is megnyílik a Látogatóközpontban. A váci műtárgyfotós az utóbbi években szívesen fényképezi a természetet, most a növényeket, madarakat, az utazásai során megörökített tájakat rögzítő képeit mutatják be július 19-ig. A megkezdett utazás szeptemberben folytatódik egy második kiállítás formájában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.