Túl van a legkritikusabb időszakon a Nyíregyházi Állatpark november elején született zsiráfborja. Mivel a kicsi anyja első borjas tehén volt és tapasztalatlan, nem tudta, mit kell tennie az újszülött aprósággal, így nem gondozta. Az állatkert gondozói egy ideig vártak, hátha feléled a zsiráfmamában az anyai ösztön, de mivel ez nem történt meg, mesterségesen kezdték el etetni háromóránként a százhatvan centi magas újszülöttet.
"A borjú eleinte kolosztrumot (előtejet) kapott, ami igen gazdag fehérjében és antioxidánsokban, most háromhetesen már egy speciális, nyomelemekben gazdag tápszert eszik. Eleinte csupán 20-30 ml tejet ivott, amit másfél óra alatt sikerült megitatni vele, most azonban már felerősödött: a háromóránkénti hétdecis adagot nagyjából húsz másodperc alatt hörpinti fel" - írja közleményében az állatkert.
Az etetési időszakot kivéve, a babonából egyelőre névtelen, zsiráfborjú a négyfős Rothschild tenyészállománnyal közösen él, hiszen a kicsi jövőjét tekintve fontos, hogy ő is a csapat tagja legyen.
Rothschild-zsiráfok (Giraffa camelopardalis rothschildi) a zoológusként is elismert híres bankár, Walter Rothschild (1868-1937) után kapták nevüket. Eredetileg Ugandában, Kenyában, illetve Dél-Szudánban őshonosak,ezért Uganda zsiráfnak is szokták nevezni. Veszélyeztetett patásnak számít, a természetben kevesebb mint hétszáz egyed él belőlük. A világ állatkertjeiben nagyjából négyszázötven Rothschild-zsiráfot tartanak számon, közülük öt a Nyíregyházi Állatparkban él. Ez a borjú a hetedik Nyíregyházán született zsiráf.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.