Nézett már farkasszemet egy fókával? Most fog!

Street View
PUBLIKÁLÁS: 2013. szeptember 13. 12:53
Charles Darwin 178 éve érkezett meg a Galápagos-szigetekre. A Google az évforduló tiszteletére bejárhatóvá tette a szigetvilágot Street View-val. Még víz alatti felvételek is vannak, érdemes megnézni!

A dubaji reptéren állomásozó Emirates Airbus A380-as és a wieliczkai sóbánya után újabb izgalmas helyen turistáskodhatunk a Google Street View-val. "A Google egy tíznapos túra alatt egy csomó képet rögzített a Galápagos-szigeteken. Ma végre közzétették az összeset. Charles Darwin 178 éve érkezett meg a szigetekre, a Google pont úgy időzítette a képek megjelenését, hogy nagyjából az évfordulóra essen" – írja a Cink.hu

Fotó: Specialist Stock / Barcroft Medi / Northfoto
Fotó: Marco Santini / Northfoto
Fotó: Mauricio Handler/solent News / Northfoto
Fotó: Michal Tyl / Barcroft Media / Northfoto
Fotó: Michal Tyl / Barcroft Media / Northfoto
Fotó: Michal Tyl / Barcroft Media / Northfoto

A Google csapata egy videót is készített a túráról, ezt ide kattintva nézheti meg. Ha pedig inkább maga járná be a térképen a szigetvilágot, pár támpontot ad a Google blogja, merre érdemes elindulni. Az óriásteknősök például erre majszolják a leveleket, az oroszlánfóka itt néz velünk farkasszemet, a kéklábú szulák pedig emerre ácsorognak.

A Galápagos-szigetekről röviden

A Galápagos-szigetek egy 13 nagyobb szigetből, 6 kisebből és 107 sziklából álló vulkanikus szigetcsoport az Egyenlítő környékén, Ecuadortól 965 km-re nyugatra. A szigetcsoportot 1535. március 10-én fedezték fel a spanyolok. 1968-ban a szigetek nagy része nemzeti park státuszt kapott.
A szigetek leghíresebb állatai a galápagosi óriásteknősök vagy elefántteknősök, és a szigetről szigetre különböző Darwin–pintyek, amik mára a világ legalaposabban tanulmányozott vadállatai közé tartoznak. Itt él a galápagosi medvefóka, a kéklábú szula, a galápagosi albatroszok, és itt élnek a galápagosi pingvinek is. A szigetek körüli vízben egyebek közt tengeri leguánok, a szárazon pedig varacskosfejű leguánok élnek.
A partokon kevés a csapadék, ezért ott a növényzet szárazságtűrő kaktuszos bozót. A nagyobb szigetek belsejének hegyoldalait már 1000–2000 mm csapadék öntözi, így ott trópusi esőerdő alakult ki.
Forrás: Wikipedia
Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.