A párizsi a legbunkóbb reptér Európában

reptér
PUBLIKÁLÁS: 2012. augusztus 30. 09:38
Ha Londonba utazunk, szinte mindegy melyik reptérre érkezünk, nem lesznek túl kedvesek az alkalmazottak. Párizsba szintén ne a barátságos személyzetért menjünk. Koppenhágában vagy Edinburgh-ban viszont számíthatunk pár jó szóra.
Rimai Tímea

A London Luton repteret választották meg az Egyesült Királyság legbarátságtalanabb légikikötőjének a Skyscanner.net utazási árösszehasonlító oldal olvasói. Európában Párizsban, a Charles de Gaulle-on a legrosszabb a helyzet ilyen szempontból – sőt, más egyéb tényezők figyelembevételével is sokan ezt tartják a legrosszabb reptérnek a világon. A szigetország legbarátságosabbja egyébként Edinburgh reptere lett, Európáé pedig Koppenhága.

Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons

A becsekkolásnál még mogorvák, a duty free shopban már kedvesek

Az oldal több mint ötszáz utazót kérdezett meg arról, mennyire találja barátságosnak az egyes brit, illetve európai repterek személyzetét. Helyszíntől függetlenül minden reptérről elmondható, hogy a felmérésben részt vevők véleménye szerint a check-in pultoknál dolgozók elég mogorvák, a biztonsági ellenőrzés után azonban megváltozik a hangulat: a boltok és éttermek személyzete mindenhol nagyon kedves a többi alkalmazotthoz képest.

Melyik reptéren a legbunkóbbak?

Párizs, Charles De Gaulle - 205
Moszkva - 37
Isztambul - 9
London, Heathrow - 37
Madrid - 8
Budapest - 123

A nagy-britanniai eredményeket nézve eléggé úgy tűnik, hogy a Londont kiszolgáló öt reptér bármelyikéhez is legyen szerencsénk, túlzottan kedves alkalmazottakkal nem lesz dolgunk. A Skyscanner felmérése szerint ugyanis az öt leggorombább reptér közül négy a londoniak közül kerül ki. Ezek a már említett Luton – ez a legrosszabb –, Stansted, Heathrow és Gatwick. Az ötös lista utolsó helyezettje pedig Birmingham lett. Ezekkel szemben az évente hárommillió utast kiszolgáló London City Airport csak egy kicsivel maradt le a legbarátságosabbak top5-ös listájáról – a hatodik lett. A brit repterek legbarátságosabbja egyébként az edinburgh-i, majd Newcastle, Manchester, és az észak-ír Belfast két reptere, az International és a City követik.

Már megint a párizsi reptér a legrosszabb

Európában a kontinens második legforgalmasabb reptere, az éves szinten hatvan millió utast kiszolgáló párizsi Charles De Gaulle reptér lett a legbunkóbb. A legegyszerűbb kérdésekre is udvariatlan válaszokat adó személyzetet, és a biztonsági ellenőrzés előtt képződő végeláthatatlan sorokat említették a legtöbben a francia főváros repterének legfőbb negatívumaiként.

Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons
Wikimedia Commons

A gorombasági lista második helyezettje a moszkvai, harmadik az isztambuli reptér lett. Negyedik helyre európai szinten is sikerült bekerülnie a londoni Heathrow-nak, ötödik helyen pedig Madrid végzett ezen a nem túl hízelgő listán.

A legbarátságosabb reptér a koppenhágai lett, majd az amszterdami, és a stockholmi követi. Valamit tudhatnak a kedvességről ott északon. Azért a déliek se maradtak le nagyon, a negyedik legbarátságosabb személyzettel a barcelonai reptér büszkélkedhet. Végezetül, az ötödik helyet a frankfurti reptér dolgozóinak sikerült megkaparintani.

Önök mit tapasztaltak, hol figyelnek a legkevésbé arra a reptéren dolgozók, hogy kedvesek legyenek miközben a munkájukat végzik? És hol érték a legjobb élmények? Szavazzanak, vagy ha favoritjuk nincs a listán, írják meg kommentben!

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.