Az Angliába való látogatás hamarosan drágulni fog, az Európából, így Magyarországról érkező látogatóknak áprilisban már szükségük lesz elektronikus utazási engedélyre (ETA).
A legújabb hírek szerint az ETA díja 16 fontra (18,91 euróra) emelkedik. Viszont jó hír, hogy a tranzit utasoknak a továbbiakban egyáltalán nem kell fizetniük a díjat.
A legtöbb látogató mobilalkalmazással tud majd jelentkezni, és három napon belül várható döntés. A döntésről e-mailt fognak kapni. Minden utazónak jelentkeznie kell, beleértve a csecsemőket és a gyerekeket is.
Az ETA alkalmazást INNEN tudod letölteni.
A kormány szerint az alkalmazás a leggyorsabb és legegyszerűbb módja az ETA igénylésének, de ha valamilyen okból nem tudod letölteni, akkor online is jelentkezhetsz IDE KATTINTVA.
A jelentkezés kitöltéséhez győződj meg arról, hogy kéznél van az útlevél, amellyel utazni fogsz, egy e-mail cím és egy hitelkártya, bankkártya, Apple Pay vagy Google Pay. Meg kell válaszolnod egy sor alkalmassági kérdést.
Az alkalmazást törölheted, ha befejezted a jelentkezést. ETA-t digitálisan összekapcsolják az útleveleddel, és nem kell mást felmutatnod, amikor belépsz az Egyesült Királyságba.
Míg a megemelkedett ár egyesek számára felkavaró lesz, az utazási ágazat széles körben üdvözölte a tranzitutasok díjszabásának újbóli bevezetését.
Ez azt jelenti, hogy ha csak azért állsz meg az Egyesült Királyságban, hogy egy másik járatra csatlakozz, és nem mész keresztül a bevándorláson, akkor nincs szükséged ETA-ra.
A londoni Heathrow repülőtér korábban azt nyilatkozta, hogy évente négymillió utas elvesztését kockáztatja, ha a tranzit utasokért díjat számítanak fel.
„A légi közlekedési utasok eltávolítása az ETA rendszeréből helyes döntés, és üdvözöljük" - mondta Thomas Woldbye, a Heathrow vezérigazgatója.
Csak a Heathrow és a Manchester repülőtereken van tranzit lehetőség az utasok számára, ezért ezek lesznek az egyetlen olyan létesítmények, ahol engedélyezett lesz az ETA-mentes utazás.
Fontos megjegyezni, hogy csak a megfelelő csatlakozó járatok nyitják meg az ETA-mentes tranzitot. Ha egy utas saját maga intézkedik az Egyesült Királyságból történő továbbutazásról, és át kell mennie a határellenőrzésen, és újra be kell jelentkeznie, akkor is szüksége lesz egy ETA-ra.
„Az elektronikus beutazási engedély (ETA) költségeinek 60 százalékos emeléséről szóló döntés megdöbbentő csapást mér az Egyesült Királyság idegenforgalmi ágazatára és országszerte működő vállalkozásaira" – mondja Joss Croft, az UKinbound vezérigazgatója.
Az Egyesült Királyság Belügyminisztériuma szerint ezek a változtatások „csökkentik a migrációs és határrendszer adófizetők finanszírozásától való függőségét", és becslései szerint évente 269 millió fontot (318 millió eurót) fognak összegyűjteni.
A javasolt áremelést az Egyesült Királyság parlamentje fogja megvitatni, és a folytatás előtt jóvá kell hagyni. De ha jóváhagyják, az új ár gyorsan érvénybe lép.
A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA), amely világszerte több mint 340 légitársaság nevében beszél, ellenzi az áremelést – írja az Euronews.
„Az ETA költségek emelésének javaslata mindössze egy héttel a rendszer bevezetése után megdöbbentő" – mondja Willie Walsh, az IATA főigazgatója. „Ha megvalósulna, az öngyilkos csapást jelentene az Egyesült Királyság idegenforgalmi versenyképességére."
Walsh továbbá rámutat, hogy tavaly novemberben az Egyesült Királyság kormánya ígéretet tett a turizmus 30 százalékos fellendítésére, hogy 2030-ra 50 millióra növelje az érkezők számát – mondja Walsh.
Anglia és London a magyarok között is felkapott úti cél. Az alábbi videó abban segít, hogy milyen látnivalókat nézz meg, ha Londonban jársz:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.