Autóvédelem nyáron - Erre figyelj, ha nem akarsz a pénztárcád ellenségévé válni

forróság
PUBLIKÁLÁS: 2025. július 21. 16:15
A legmelegebb hónapokban szinte minden tekintetben meg kell küzdenünk a hőséggel. A forró időjárás az öltözködéstől kezdve a közérzeten és alvási szokásokon át egészen a lakás hűvösen tartása, és az autóvédelem nyáron témakörökig érinti a mindennapjainkat.

A hőség nemcsak az embereket, de a gépjárműveket is megviselheti, ezért nem árt bevetni néhány praktikus trükköt a hétköznapokon a megóvásuk érdekében. A legkézenfekvőbb megoldás, ha az autóvédelem nyáron kérdését boncolgatjuk, ha egyszerűen árnyékban parkolunk. Ezzel remekül szembeszállhatunk a forrósággal, hiszen itt akár 15 fokkal is alacsonyabb lehet a hőmérséklet, mint a tűző napon. Ha erre nincs lehetőségünk, keressünk valamilyen fedett helyet, parkolóházat, esetleg álljunk meg messzebb, és inkább sétáljunk picivel többet a célunkig.

Autóvédelem nyáron, család, autó, nyár
Autóvédelem nyáron: ezekkel a tippekkel elkerülheted a nagyobb bajt
Fotó: VisualBricks /  Shutterstock 

Légy óvatos! Nem vezet célra ez a fajta autóvédelem nyáron

Habár lassíthatja az autó belterében kialakuló hőséget, ha minimálisan lehúzva hagyjuk az ablakot, ám a felforrósodással még így is számolnunk kell. Jobban tesszük, ha árnyékoló megoldásokat használunk, például napellenző függönyt, fényvisszaverő fóliát, autó napernyőt, egy hagyományos kartonlapot vagy újságpapírokat, melyekkel a karosszéria műanyag felületeinek életét is meghosszabbíthatjuk.

Nedves praktikák a jármű belterébe

Minden sofőr tudja, mennyire kellemetlen érzés, amikor a megfoghatatlanságig melegedik a kormánykerék, mégis muszáj megfogni indulás idején. Ezt megelőzhetjük, ha vizes rongyot vagy törölközőt terítünk az irányító alkatrészre, és a sebváltóra, amit akár be is fedhetünk valamilyen anyaggal, de papír vagy műanyag pohárral is.

Trükkös megoldással kijátszhatjuk

Ha kis időre állunk meg, tanácsos az autó hátsó felével a nap irányába parkolni, így ugyanis kisebb mértékben melegszik fel a vezetőoldal. A hátsó ablakfelület ráadásul általában kisebb is, mint az első szélvédő, aminek köszönhetően még kevesebb forróság jut be. Az is fontos, hogy akármilyen napszakban is várakoztassuk az autót, számoljunk a nap mozgásával, és próbáljuk meg kikalkulálni, hol lesz később árnyék, és hol napsütés.

Fókuszban az aranyat érő folyadék

A nagy forróságban érdemes jobban odafigyelni a hűtőfolyadékra, és rendszeresebben ellenőrizni a szintjét. Ezzel az elintéznivalóval azonban legyünk extrán óvatosak: túlhevült tartályt sose nyissunk ki, mert a fokozott nyomás következtében akár le is forrázhatjuk magunkat.

Az autónak is jár egy kis napvédelem

A nyári hónapokban se feledkezzünk meg az ápolásról: gyakrabban mossuk vagy mosassuk le az autót, főleg azért, mert ilyenkor kevesebb a csapadék, sok a por és a rovar, ha pedig tengerparton töltünk időt, só is kerülhet a jármű felületére. Az autómosást lehetőleg ne tűző napon, hanem árnyékban végezzük el, és használjunk védőviaszt is, ami az említett elemeken túl az UV-sugaraktól is megvédheti a kasznit.

További kihagyhatatlan tippek, ha megvédenéd autód a nagy melegben:

Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

 

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.