Tény, hogy az érzelmi intelligencia legalább olyan fontos mutató, mint az IQ-számunk, sőt, sokak szerint fontosabb is. Most eláruljuk, mi utal arra, hogy magas az EQ-d!
Sokáig az IQ-ban látták a siker titkát, erről azonban kiderült, hogy csak 20 százalékban felelős érte. A maradékért javarészt az érzelmi intelligencia, melynek fogalmát bő negyven évvel ezelőtt vezette be John D. Mayer és Peter Salovey. Ez a mindent átölelő képesség magába foglalja az önuralmat, a kitartást, segít a konfliktusok kezelésében és hatással van az emberi kapcsolataink minőségének javítására. Meghatározza, hogyan lehet felismerni és kezelni a saját érzelmeinket. Az Astronet segítségével most megmutatjuk, mely jelek utalnak arra, hogy magas az EQ-d, azaz az érzelmi intelligenciád.
Nem csak azonosítani és megérteni tudod az érzelmeidet, de azzal is tisztában vagy, ezek milyen hatással vannak másokra. Gyakorlatilag ez az egész érzelmi intelligencia alapja, minden más erre épül.
Ha megértjük érzelmeinket, a következő lépés, hogy legyünk képesek szabályozni azokat. A jó önszabályozással rendelkező emberek általában pozitív szemlélettel élnek és remek az alkalmazkodóképességük is.
Nem csak a saját érzelmeid, érzéseid ismered, de másokét is felismered: együtt érzel másokkal, bele tudod helyezni magad az ő helyzetükbe, ami a konfliktuskezelések egyik elengedhetetlen eleme.
Konfliktuskezelés, csapatmunka, mások inspirálása: mindezek a szociális készségek közé tartoznak. Fejlesztésük – csakúgy, mint az érzelmi intelligencia egészéé – egy életen át tartó folyamat.