Test és lélek

Így készítsen tökéletes szelfit és családi fotót

Címkék
fotószelfi

Bors

Létrehozva: 2016.08.18.

A magunkról készített előnyös kép szó szerint csak egy karnyújtásnyira van. A tökéletes szelfit bárki elkészítheti és a családi fotó is mulatósabb lesz a következő tanácsok megfogadására.

Egy szakértő szerint a mutatós képek az ügyes beállításoknak is köszönhetők. Nézzük, hogyan készíthetünk ilyen fotókat magunkról vagy a családunkról!

Helyzet

Ha nem akarunk igazolványszerű fotót, ne a kép közepén legyünk! Arcunkat abba az irányba forgassuk el, amellyel a legelőnyösebb oldalunkat tudjuk megmutatni! A vállunk ne legyen párhuzamos a képpel, azt is forgassuk el valamelyik irányba! Továbbá osszuk fel képzeletben három felé a képet vízszintesen, és ügyeljünk arra, hogy szemünk a felső harmadban legyen!

Irány

Alulról sose fotózzuk magunkat, mert az így készített képen úgy tűnik majd, mintha tokánk lenne. Felülről már előnyösebb szelfit lőhetünk, de jobb óvatosnak lenni. Ha túl magasra tartjuk a telefont, könnyen csúfos lehet az eredmény. Emeljük meg kissé a készüléket, nézzünk bele a kamerába, és nyújtsuk ki a nyakunkat, így az állunk kerül a középpontba.

Kiegészítők

A szelfit feldobhatjuk akár cuki kutyával vagy kiegészítőkkel, például napszemüveggel vagy kalappal. Előbbivel a szem körüli karikákat, utóbbival fésületlen frizuránkat takarhatjuk el. Sose feledjük, az arcunkkal rengeteg érzelmet közvetítünk. Ha a szelfit akkor készítjük, amikor épp olyat csinálunk, ami boldoggá tesz minket, akkor az a képen is meglátszik. A mosolygás pedig abszolút feldobja a képet.

Fények

Egy jó fotóhoz elengedhetetlenek a fények, amik a fotósok szerint bizonyos napszakokban sokkal jobbak. A legszebb képeket napfelkelte után egy-két órával és naplemente előtt egy órával készíthetjük el. Kerüljük a kontrasztos világítást, inkább szórt fényt válasszunk! A kontrasztos fény – például az erős déli napsütés – minden ráncot felerősít, és előnytelen lehet. A szórt fény mindig előnyösebb.

Póz

A karunkat mindig tartsuk el a törzsünktől, hogy a kéz hosszabbnak tűnjön, és ne gyűrődjenek a hurkák se a karon, se az oldalunknál! Ez megoldható akár a csípőre tett kézzel is. A vállat mindig húz­zuk ki, és fordítsuk kicsit oldalra a csípőhöz képest, hogy karcsúbbnak tűnjön a derék.

Csoportkép 

Legyen szó családi összejövetelről vagy osztálytalálkozóról, a csoportképek nem maradhatnak el. Akik kevésbé elégedettek magukkal, azoknak jó hír, hogy a csoportképeken mindenki jobban néz ki, mintha csak egymaga szerepelne a fo­tón. Ahogy a szelfiknél, itt is fontos a háttér. Ne legyen zavaros, és ügyeljünk arra, hogy ne tűnjön úgy, mintha a háttérben található tárgyak a szereplőkből nőnének ki!

Ügyeljenek arra, hogy mindenkinek látszódjon az arca, ne takarják el egymást! Előre az alacsonyak, hátulra a magasak álljanak! Aki nem látja a fotóst, az jó eséllyel a képen sem fog látszódni. Fontos, hogy a fény az embe­rek arcára essen, ne a napnak háttal fotózzunk. Csoportképnél is érvényes, hogy alulról fotózni nem előnyös, de felülről sem, akkor ugyanis mindenkinek megrövidül a lába. A kép pozicionálásánál ügyeljünk arra, hogy a kép szélei ne vágjanak bele a fejbe vagy karba! A biztosan jó képért pedig célszerű több fotót is készíteni.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek