A vizeletinkontinencia még nem ok arra, hogy visszahúzódjunk csigaházunkba, és lemondjunk az élet élvezetéről. Néhány apró trükkel ugyanis csökkenthetjük a betegséggel járó kellemetlen szituációkat.
Inkontinencia – egy szó, melytől minden nő retteg, és abban bízik, ő soha nem esik eme betegség áldozatául.
A vizelet-visszatartási probléma alaposan megnehezíti az életünket, tele leszünk gátlásokkal, s ennek társas kapcsolataink is kárát látják. Ugyan ki ne szeretne végre jóízűen és félelem nélkül nevetni, átugrani egy pocsolyát, játszani a gyerekekkel, megmászni a várfokot vagy épp következmények nélkül tüsszenteni és köhinteni? Mindannyian.
Az inkontinenciát számos ok kiválthatja. Kialakulhat szülések után, a kor elôrehaladtábal, különböző nőgyógyászati betegségek következményeként, helytelen táplálkozás és folyadékbevitel miatt, és még hosszasan sorolhatnánk a lehetséges veszélyeket. Ha viszont már kialakult, forduljunk orvoshoz, hívjuk segítségül a tudományt, próbáljuk megszüntetni a kiváltó okot, de addig is itt van néhány túlélő tipp a nehéz napokra.
Hogyan védekezhetünk?
Mindig legyen a táskánkban egy neszesszer, melyben tartsunk váltó fehérneműt, tisztasági és inkontinencia-betétet.
Kerüljük a túl szűk fehérneműt és nadrágot. Egyrészt vághatják alsó testtájainkat, másrészt bármilyen vékony a betétünk, a szűk szabás láthatóvá teheti.
Használjunk intim parfümöt. Az enyhe vizeletszagot elnyomja, illetve a lelkünknek is jót tesz, ha illatosnak érezzük magunkat.
Körültekintően tisztálkodjunk. A becsurgó vizelet – ha nem tudunk azonnal átöltözni – számos fertőzés forrása lehet.
Napi rendszerességgel végezzünk gátizomtornát. Ezáltal nemcsak a hüvelyünk, hanem a hólyagunk is erősebbé, strapabíróbbá válik.
Próbáljunk minél kevesebbet ülni, ezzel is csökkentve a belső szerveinkre nehezedő nyomást.
Ha társaságba készülünk, csökkentsük a folyadékbevitelt.
Tüsszentésnél, köhögésnél tegyük keresztbe a lábunkat és szorítsuk össze hüvelyizmainkat.
Ha több kell az átlagosnál! Keresse a Borsot a Magazinokkal!