Világszerte terjed a faterápia. Ez a fajta gyógyászat nem tudományos fikció, hisz a téma legnagyobb szakértője, Manfred Himmel természetgyógyász kitartó propagálásának köszönhetően napjainkban már-már hivatalosan is elfogatottá vált, hogy a fáknak gyógyító erejük van.
Ezt a fajta terápiát egyébként már jóval a német szakértő előtt az ókori görögök és rómaiak, a kelták és az indiánok is alkalmazták. Ők ugyan nem tudományos vizsgálódás, hanem a tapasztalat útján jöttek rá, hogy „a fáknak szellemük, lelkük van”, és bajban képesek erőt adni, segíteni rajtunk.
Évezredekkel később Manfred Himmel csupán bizonyságot nyert erről. Szerinte a magyarázat egyszerű: a fák a földből, vízből, levegőből és napfényből szívnak magukba energiát, ami nem vész bennük el. Az általuk megőrzött erős, pozitív aurát azonnal érzi az, aki belép egy fa koronája alá.
A fa energiája megtisztítja az energiamezőit, oldja a benne felgyűlt feszültséget, megnyugtatja, erővel és pozitív energiával tölti fel. A fenyportal.hu tudósításából megtudjuk, hogy természetgyógyász tapasztalatai szerint ehhez nem kell egyéb, csak sétálni egy nagyot az erdőben vagy egyszerűen átölelni a fát. A világszerte mind több követőt maga mögött tudó szakember számos fafajta csodás energiafeltöltő tulajdonságát egy tanulmányban részletezte.
Szerinte a bükkfa hatása a legsokoldalúbb: ez az egyik legerősebb energiamezővel rendelkező fafajta. Hatalmas tartalékaival a lehangoltság, depresszió, fáradtság és stressz ellen is célszerű megölelni – vagy nekitámaszkodni – legalább tíz percre. Segít abban, hogy megszabaduljunk a rosszkedvtől, visszaadja az életkedvet, ráadásul élénkítő hatással is bír. Áldásos hatása erősíti a teherbírást, és megszabadít a gyötrő gondolatoktól. Különösen hét végén érdemes átölelni egy ilyen fát, hogy a hét során felgyülemlett, fáradt gőzt kiadjuk magunkból.
Egészen más erőkkel bír a cseresznyefa, főleg tavasszal, amikor virágba borul. Ilyenkor a pompás látvány önmagában is segít ellazulni, de ha percekre átkaroljuk, a fa oldja a szexuális gátlásokat, és segít abban, hogy érzelmeinket letisztulva megélhessük.
Az almafa is különösen tavasszal szép, amikor virágzik. Az édes illat vonzza az embert, és javítja a hangulatát. Különösen lehangolt és szomorú embernek hasznos a derűs kisugárzása.
A hatalmas tölgyfa már látványában is az erő megtestesítője. Ha nehéz feladatnak néz elébe az ember vagy ha kishitű, biztosan oltalmat talál a tölgyfa törzsénél. Lelket erősítő, s ehhez még csak át sem kell ölelni – amúgy is nehéz lenne – ahhoz, hogy a fa átadja a tölgyerdőben sétáló embernek az erejét.
A hársfa viszont abszolút nyugalmat ad mérhetetlennek érzett boldogtalanságban, de ha például egy szerelmi csalódáson vagyunk túl, a hárs akkor mentőöv lehet. Megnyugvást ad, és enyhíti az szenvedést.
Akit viszont kétségek gyötörnek vagy szorongásra hajlamos, az a gesztenyefa lombjai alatt keressen menedéket. A fa elszívja a negatív érzéseket, és a lelket megnyugvással tölti el. Erős szeretetenergiát áraszt magából, begyógyítja a lelki sebeket. A cseresznyéhez hasonlóan érdemes közösen megölelni a párunkkal.
A nyírfa erősíti a belső tisztánlátás képességét, fejlesztve az ösztönöket. A nyírfaterápia segítségével könnyebben átláthatunk másokon, így minimálisra csök-kenthetjük annak az esélyét, hogy az orrunknál fogva vezessenek.
Ha viszont elönti a belső nyugtalanság, töltsön egy kis időt juharfa közelében, mivel az teljesen ellazít, de hozzá hasonlóképpen a fűzfa is kiválóan alkalmas erre.
Ha több kell az átlagosnál! Keresse a Borsot a Magazinokkal!