Intimtorna. Sok nő félve mondja ki ezt a két szót, pedig modern társadalmunkban ennek már olyan természetesnek kellene lenni, mint mondjuk a napi fogmosásnak. A fittséget ugyanis ott is meg kell tartanunk a szervezetünkben, ahol a külvilág nem látja, vagyis az intim szerveknél.
A Kriston Andrea nevével fémjelzett intimtorna bizonyította, hogy az alhasat védő gyakorlatok számos nő életét alapjaiban változtatták meg. A záróizmok tornáztatása nemcsak az örömtelibb szexuális élet miatt ajánlatos, hanem az egészségügyi panaszok csökkentésében, megelőzésében illetve gyógyulásában is segíthet. A húgycső záróizmának gyengülése inkontinenciához vezethet, míg a végbél záróizmának ernyedése a székletürítést befolyásolhatja, illetve aranyeret okozhat.
A hüvely tónustalansága nemcsak a párkapcsolatban okoz nehézségeket, hanem védtelenebbé teszi szervezetünket a betegségek ellen. Azon nők ugyanis, akiknek belső izmaik gyengébbek, hamarabb kaphatnak hüvelyi fertőzést.
– Már egyhavi intenzív gyakorlással mérhető a változás, melyeket nemcsak műszeresen lehet bizonyítani, hanem maguk az érintett hölgyek is érzik – mondta Kriston Andrea. – Én hiszem, hogy a nőiesség gondozásába fektetett energia mindig hatványozottabban megtérül.
Hogyan néz ki egy edzés?
Ne ijedjen meg senki, a hölgyek intimszférája nem sérül a torna alatt. Látszólag ugyanis az órák akár egy jógaórának is beillenének. A résztvevők egy polifoamon, kényelmes öltözékben fekszenek, relaxálnak és csupán időnként mozdítják meg egy-egy testrészüket.
Nyugodtan nevezhetjük az órát egyfajta belső utazásnak, mikor a hölgyek teljesen ellazulnak és érzik izmaik minden mozdulatát. Attól sem kell félni, hogy nem értik meg a gyakorlatsort, az oktató mindenkit rávezet a helyes útra. A testi adottságoktól, betegségektől függően egyéni programot állít össze, amit ajánlatos mindennap reggel és este elvégezni.