Az előrejelzések szerint szeles, esős lesz az ősz. Alább ezért az egyik legjobb immunerősítő, a méz különféle fajtáit, illetve azt mutatjuk be, melyik milyen nyavalya kúrálására alkalmas.
Akác
Jellemzői: Nagyon világos árnyalatú, s annyira híg, hogy szinte soha nem kristályosodik.
Hatása: Természetes fertőtlenítő, ezért őszi és téli influenzaszezonban különösen javallott napi egy-két kiskanállal enni belőle. Lúgosító hatása miatt ajánlják gyomorsavtúltengésre, s ismert köhögéscsillapító hatása is.
Vegyes
Jellemző: Színét, állagát és természetesen zamatát is az határozza meg, hogy milyen környéken, mikor, s milyen virágporokat gyűjtöttek a méhek.
Hatása: A vegyes virágmézek kevésbé alkalmasak egy-egy nyavalya célzott kezelésére, ám az garantált, hogy megfázás, nátha, illetve legyengült testi-lelki állapot esetén áldásos hatású.
Hárs
Jellemzői: Színe a halványsárgától a borostyán tónusáig változhat. Nehezen kristályosodó, ezért hosszan eltartható mézfajta.
Hatása: Baktériumölő, lázcsillapító, stresszes időszakban pedig azért javallott a fogyasztása, mert kitűnő idegnyugtató is.
Levendula
Jellemzői: Sötétsárga, az étolajra emlékeztető színű, karakteres virág illatú mézfajta.
Hatása: Nyugtató hatású, ezért kitűnő álmatlanságra és idegeskedésre. E mellett ajánlják emésztési zavarok, veseproblémák esetén is, de a nyílt sebre kenve felgyorsítja a hámképződést is.
Gesztenye
Jellemzői: Jellegzetesen sötétbarna árnyalatú, kevéssé kristályosodó fajta.
Hatása: Kiugróan magas ásványianyag-tartalmának köszönhetően remek immunerősítő. De nemcsak a szervezetet erősíti, elűzi a szellemi kimerültséget, levertséget is, s aperitif helyett is ideális, lévén kitűnő étvágygerjesztő.e