A kerékpár nem csupán remek sport-, illetve közlekedési eszköz, de első osztályú stresszoldó, kedélyjavító is. Éppen úgy felpezsdíti, kondicionálja tehát a lelket, ahogyan a testünket is.
A sport áldásos lélektani hatásai régóta ismeretesek. A levert, motiválatlan, súlyos esetben depressziós embereknek – már amelyik eljut szakemberhez – nagyon gyakorta ajánlják a rendszeres testmozgást.
– Minden sport kitűnő hatást gyakorol a lelkivilágunkra is – mondta a Borsnak a pszichológus szakértő.
– A bicikli mellett több érv is szól. Egyrészt használható közlekedési eszközként, azaz nem kell külön időt szakítani rá, s már az is sokat jelent, ha a munkahelyünkre azzal járunk. Nem elhanyagolandó az sem, hogy ezt csak egyszer kell megvenni, így – ha már megvan, s épp nem kell szervizeltetni – nem merülhet fel, hogy mondjuk hó végén nem telik rá, ahogyan ez előfordulhat például uszoda, sportpálya esetében. Harmadszor: a biciklivel mindig valamilyen cél felé tartunk – akkor is, ha csak a városon belül közlekedünk, s akkor is, ha hosszabb túrára indulunk. A reális célok kitűzése, illetve azok elérésének vágya pedig előbb-utóbb a hétköznapi szemléletünkben is megjelenik. Élvezetes és környezetbarát Egy nemrégiben készített brit felmérésben kerékpárosokat kértek meg arra: mondják el, hogy százalékos arányban milyen súllyal esnek latba számukra a bringázás mellett szóló érvek. Az összesítést alábbi táblázatunkban foglaltuk össze.