Test és lélek

A tempón is múlik a tréning sikere

Bors

Létrehozva: 2012.04.28.

A Bors fitneszsorozata azoknak szól, akik megújult testtel szeretnék kezdeni a nyarat. A negyedik részben azt mutatjuk be, hogyan végezze helyesen a súlyzós gyakorlatokat. A bemutatóban ezúttal Popovics György, a Kávészünet zenekar énekese volt segítségünkre.

 

Feszül és nyúlik az izom

Az edzések során a megdolgoztatni kívánt izmok kétfázisú mozgást végeznek. A mozdulatok végzése során az egyik irányban megfeszül, míg a másikban megnyúlik. A mozgásirányokat egyszerű azonosítani.

- Amikor a súlyt – legyen az egy kézisúlyzó vagy akár a saját teste, például hasprés közben – felfelé mozgatja, a munkára fogott izom megfeszül.
- Amikor a súlyt lefelé engedi, ugyanez az izom megnyúlik.

Erôt igényel a súly leengedése is

Súlyzózás során a sebesség épp olyan fontos, mint a szabályos mozgásforma, illetve a légzéstechnika.

- A dinamikus szakaszban mindkét mozgásszakasz lényeges. A megfeszülés irányában – magától értetődően – dolgozik az adott izom.

- Ugyanakkor a fékező szakaszban, a visszafelé engedéskor is nagyon fontos munkát, úgynevezett fékező erőkifejtést végez, miközben megnyúlik az izom, ezáltal lassítja a lefelé tartó súly mozgását. E szakasz ugyanolyan mértékben hat az izom fejlődésére, mint a megfeszítés irányában végzett munka.

- Amikor tehát a súly felfelé mozdul, mozgása legyen dinamikus – de nem kapkodóan gyors –, amikor pedig a súlyt lefelé engedi, mozgása legyen lassú, fékező jellegű.

- Nagyon fontos ugyanakkor, hogy a súlyt mindig kontroll alatt engedje le, azaz soha ne a súlyzó mozgassa önt, hanem ön a súlyzót!

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek