Laptoppal dolgoznak a modern kincsvadászok

PUBLIKÁLÁS: 2009. március 01. 11:30
A geocaching (ejtsd: geokesing) nevű kincskereső természetjáró játék a görög föld (geo) és az angol rejtekhely (cache) szavak ötvözéséből kapta nevét. A verseny lényege megtalálni azokat a ládikókat, amelyeket felfedezésre érdemesnek talált helyeken rejtettek el a szervezők. Ez lehet egy történelmi emlék – például egy várrom – közelségében épp úgy, mint egy különösen szép földrajzi hely. A Bors két kincsvadászt kísért el hármashatár-hegyi kalandjukra, így nyerve bepillantást e hazánkban is egyre többeket vonzó kalandba.
Néhány láda mozogni is képes
A rejtekhelytől és az elérni kívánt céltól függően különféle ládatípusokat különböztetnek meg. Ezek közül mutatunk be néhányat. * Hagyományos geoláda: egy vízhatlan doboz, benne egy szabvány magyar és angol nyelvű üzenet a véletlenül megtalálók részére, egy naplófüzet és egy íróeszköz, valamint kisebb ajándékok (kincsek), melyek a megtalálót illetik, de ezt csak akkor illik elvinni, ha ő maga is hozott magával másikat, amivel kicseréli. * Virtuális geoláda: ezt a típust akkor „telepítik”, ha az egyébként érdekes helyen nem lehet rongálás nélkül vagy – például műemlék esetében – nem szabad biztonságosan ládát rejteni. Ekkor a terepen leolvasható vagy megfejthető jelszó jelenti a kincs megtalálását. * Mozgó geoláda: a mozgó geoláda olyan hagyományos vagy virtuális láda, mely állandóan változtatja a helyét. Az aktuális koordinátáit mindig a játék honlapjáról lehet megtudni.

Bors
Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.