BŰNÜLDÖZŐ

„Bűnözők lökhették ki a vonatból" - klubtársa azonosította a magyar olimpiai bajnok holttestét

(s)

Létrehozva: 2025.04.24.

Módosítva: 2025.04.24.

Néhai olimpiai bajnok labdarúgónk, Sárközi István a klubtársának köszönheti, hogy 1992 óta az Új köztemetőben nyugszik, tudniillik Kovács Béla volt az, aki beazonosította a holttestét.

Az 1968-as mexikói nyári játékokon aranyérmes futballválogatottunk tagja, Sárközi István 1992. január 31-én tisztázatlan körülmények között, Rákoscsaba és Pécel között egy vasúti szerelvény kerekei alatt vesztette életét.

sziréna, rendőr, rendőrség, betörő, gyilkosság, összeverekedett barátjával, tolvaj
Fotó: Unsplash.com (illusztráció)

- Harminc napig ismeretlen holttestként tartották számon, névtelen sír várt rá, amikor egy rendőr hölgykollégám arra kért, segítsek az azonosításban. Megdöbbenésemre az MTK-öltözőben mindig mellettem ülő Pistit ismertem fel, így az olimpiai nagyságot megillető sírba temették. Pályafutása befejeztével több furcsa ügybe keveredett, így az 1982-es totóbotrányba, amiért két évre börtönbe került. Szabadulása után sem változott meg. Gyanítom, hogy bűnözők lökhették ki a szerelvényből, bár a véletlen baleset sem kizárható; nyomozásom nem vezetett eredményre – emlékezett a Bors kérésére a kétszeres labdarúgó-válogatott Kovács Béla nyugdíjas rendőr alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság kiemelt főnyomozója, aki az 1981-es Menekülés a győzelembe című háborús film forgatására Budapestre érkezett Sylvester Stallone kapust edzette.
 

Érdekes keresztfogással hárította a lövéseimet. Húszról, majd még közelebbről lőttem el a labdát, és az egyik úgy orrba találta, hogy ömlött a vére. Kemény legény volt, a kezelés után intett: folytathatjuk, majd az öltözőben emlékbe adott egy névre szóló dedikált színes fotót. Pelét pedig azzal segítettem, hogy mivel ollózós góljának többszöri felvételén nagyokat huppant, én vigyáztam a derekára, hátára, nehogy baja essék

 - nyilatkozta Kovács úr, akit 1971-ben Sándor Károly hozott az MTK-hoz. Az első idénye csaknem kieséssel végződött, később a kőkemény fedezet két felnőtt válogatottságig jutott el.

Kovácsék kétszer hódították meg Tbiliszit
 

A fénypont az 1979. májusi, Tbilisziben játszott Eb-selejtezőnk, melyen szenzációs 2-2-t értünk el Európa egyik legjobbja, a Szovjetunió ellen. S volt előzmény is, hiszen előtte, 1976. októberében az MTK-val KEK-meccsen 4-1-ra megvertük a grúz Dinamo Tbiliszit; azon a meccsen Siklósi János olyan távoli bombagólt lőtt, amiről az ottaniak talán ma is ódákat zengenek.

A középpályást az MTK 1980-ban elcserélte az Újpesti Dózsa két labdarúgójával, majd miután felhagyott az élsporttal, nyomozóként állt helyt: kétezer (!) bűnügy felgöngyölítésében vállalt aktív részt, és a 2002-es móri gyilkosság után a nyugdíjazását kérte. A számos éjszakai szolgálat és stressz sajnos megtette negatív hatását: 2011. októberében az MTK öregfiúkkal játszott bajnokin összeesett. Egy hozzáértő, a közelben tréningező fiatal amerikaifutballista szívmasszázzsal kétszer visszahozta a halálból.
 

Pacemakert operáltak a szívembe, amit nemrég cseréltek le. Igen borsos árú gyógyszert szedek, szerencsére az egyik, Texasban belgyógyász orvosként dolgozó lányom hozzásegít a medicinához

 – tette hozzá Kovács Béla.

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek