Egykor a dél-afrikai Klerksdorpban lévő úgymond fast track-csoportban Bán - szintén edző - leánya, Annamária naponta látta Afrikában Le Clos-t.
– Chad lehetett úgy 12-13 éves, Annamária és jómagam is tapasztaltuk, mennyire remek a vízfekvése – nyilatkozta Bán mester.
– Később Graham Gillnek, a srác mesterének azt ajánlottam, jöjjenek Hódmezővásárhelyre táborozni a sokkal költségesebb Olaszország helyett. Jöttek is. Emlékszem, Chad nagy kedvelője volt a tejfölös lángosnak. Remek fizikumú sportoló, Vásárhelyről például átugrottak a debreceni magyar bajnokságra, de még az azt megelőző délutánon 9 kilométert lazán leúszott. Nem csoda, hogy a 2012-es londoni olimpián aranyérmet szerzett 200 pillén.
Aztán a 29 éves Le Clos a 2016-os nyári játékok előtt rosszul döntött, amikor szakított Gill-lel – azóta nem is nyert olimpiát… Az angol James Gibson (Energy Standards) vette át tréningjei irányítását, Durban-ből átköltözött Fokvárosba. Milák szintén évekig járt le tréningezni Vásárhelyre, Bán szerint egy született úszózseni.
Amikor régebben Gill-lel beszéltem Kristófról, ő is fenoménnek aposztrofálta
– tette hozzá Bán.
A vásárhelyi edző aláhúzta: egyrészt kizárt, hogy Milákot 200 pillén agyonnyomná az esélyesség terhe, másrészt nem szállt a fejébe a dicsőség, pedig vb- és Eb-címeket, 200-as pillangó világcsúcsot őriz.
– A 100 m-es pillangó-diadalára viszont nem tenném le a nagyesküt, azon a távon az aranyérmének függvénye az, hogy miként jön ki a fordulója a falnál – tett hozzá Bán Sándor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.