Férfi kézilabdázóink Eb-égése után kijelenthető: atomjaira esett szét a sportág. Először történik meg, nem lesz magyar válogatott az olimpián.
A nők vb-bukdácsolásán valahogy még túltettük magunkat, ám amit Talant Dujsebajev kapitány férfi együttese művelt, az bicskanyitogató: a 16 tagú lengyelországi mezőnyben 12. lett. A spanyol szakember szeretne a 2017-es vb-ig maradni, de ha már a szerződése tartalmaz egy olyan passzust, amelynek értelmében meneszthetik – mivel nem szállította a várt eredményeket –, a szövetség vélhetően érvényt is szerez ennek a jogának.
Ez az első lépése volna annak a folyamatnak, amelynek célja mindkét válogatott újjáépítése. Mocsai Lajos egykori sikerkapitány, a szövetség tiszteletbeli elnöke is úgy látja, hogy a reformfolyamatok elengedhetetlenek. A nőknél magyar kapitányt javasol, majd a férfiak vergődéséről megállapította, az elfogadhatatlan, felháborító, és öt pontban gyűjtötte össze, mi vezetett a borzalomhoz.
Világrekordot jelentő hárommillió euróért, azaz csaknem 950 millió forintért vásárolná vissza az MVM Veszprémtől Aron Pálmarssont a THW Kiel, számolt be róla az izlandi Morgunbladid. A portál szerint egy kétmilliós ajánlatot már visszadobtak a magyarok, ezért a németek emeltek a téten. A 25 éves izlandi kézis visszaszerzése azért vált sürgetővé, mert Christian Dissinger és Steffen Weinhold is megsérült. A legdrágább kézilabdás jelenleg Nikola Karabatic, akit tavaly kétmillió euróért vett meg a francia PSG a spanyol Barcelonától.
Az okok:
Szakvezető nem hagyhat ki két olyan klasszist, amilyen Lékai Máté és Ilyés Ferenc.
A 2012-es londoni olimpia után ez volt a legfontosabb férfivilágverseny, tehát tilos lett volna négy újonc beépítésével próbálkozni.
Igen későn, csak január harmadikán kezdődött az érdemi felkészülés az Eb-re.
Be sem gyakoroltatott taktikai elemeket alkalmazott.
Elfogadhatatlan, hogy lengyel klubját, a Kielcét szponzoráló lengyel óriás cégek (VIVE, Tauron) millióin elsősorban Európa legütőképesebb csapatát építgeti.