A Bors megnézte a költségeket, ebből kiderül, hogy a viszonylaf olcsón elérhető sportágak közé tartozik ez a küzdősport.
Ütés, rúgás, védés, földharc és életszerű önvédelem – ezeket ötvözi a Zen Bu Kan Kempo, a hazánkban egyre népszerűbb küzdősport, amiért a gyermekek is rajonganak. A Gilda Max Alléban látogattuk meg a hétéves Nánássy Zsófiát, az A Klub Kempo SE fiatal harcosát, és ha már ott voltunk, edzője, Lévai László világbajnok segítségével összegyűjtöttük, mennyibe is kerül kempózni.
Eleinte egy otthoni melegítőnadrágra és egy pólóra van szükség. Majd, ha a gyermek is komolyan gondolja, be kell szerezni egy úgynevezett gít, amely a kempo speciális ruházata. Ennek költsége hétezer forint és körülbelül 1–2 évig jó, de a mérettel arányosan az ára is nő.
Először egy ezerforintos fogvédőre és egy négyezer forint körüli szusz- penzorra van szükség, lányok ese- tében ez kiegészül egy mellvé- dővel, amelynek ára 4–5 ezer forint. Később egy kesztyű, egy sípcsont- és egy fejvédő beszer- zése ajánlott, előbbi kettő 5–6 ezer forint, utóbbi 8 ezer forinttól kapható. A klub kedvezményt nyújt ezek beszerzéséhez.
A fiatalabb korosztálynak egy évben három hazai versennyel és két vizsgával kell számolnia, ennek nevezési költsége egyenként négyezer forint.
Az egyhetes nyári központi edzôtáborba az ország minden pontjáról érkeznek kempóharcosok. Az ár természetesen magában foglalja a napi három edzést, étkezést, valamint a szállást is.
Az első „kedvcsináló” edzés ingyenes, ezután havonta 10 ezer forint tagdíjjal számoljunk, amit évi kilenc alkalommal kell fizetni, ugyanis a nyári szünet kiesik. A tagdíj heti két edzést foglal magában, plusz egy hétvégi nem kötelező tréninget. Ezen felül egy ötezer forintos féléves tagságot kell fizetni a sportági szövetségnek.