A jordán herceg a legesélyesebb a FIFA elnöki székére

elnökválasztás
PUBLIKÁLÁS: 2015. október 28. 10:15
A hétfő éjféli határidőig nyolcan kandidáltak a FIFA elnöki posztjára, amelynek feladatait a korrupciós gyanúba keveredett Sepp Blatter kilencvennapos felfüggesztése miatt nem láthatja el.
(or)

Az elnökválasztásra a FIFA február 26-ai, zürichi rendkívüli kongresszusán kerül sor. Alább bemutatjuk a jelölteket és a megválasztásuk esélyét.

Ali bin al-Husszein

A jordán herceg 2011-től 2015-ig volt FIFA-alelnök. A májusi elnökválasztáson a második körben lépett vissza Sepp Blatter javára. Akkor ő volt az egyedüli, aki megpróbálta kiharcolni a változást a szövetségben.

Esélye: 2-szeres szorzó

Salman Bin Ibrahim al-Kalifa

A bahreini sejk 2013 óta az ázsiai fociszövetség elnöke. Emberiség elleni bűntettek elkövetésével vádolják: demokráciáért tüntető sportolók bebörtönzéséért, megkínzásáért lehet felelős.

Esélye: 4,5-szeres szorzó

Gianni Infantino

Az UEFA olasz-svájci főtitkára, Platini jobbkeze, több nyelven beszélő ügyvéd, a nagy európai futballesemények sorsolásainak főszereplője. Azután döntött a jelöltetése mellett, hogy főnökét felfüggesztették, de visszaléphet, ha Platini helyzetbe kerül.

Esélye: 7-szeres szorzó

Michel Platini

Az UEFA francia elnöke tűnt a legesélyesebb Blatter-utódnak, csakhogy október 8-án a FIFA etikai bizottsága kilencven napra felfüggesztette minden futballal kapcsolatos tevékenység alól. A gyanú szerint csúszópénzt fogadott el Blattertől.

Esélye: 11-szeres szorzó

Jéróme Champagne

1999-től 2010-ig volt a FIFA korábbi francia főtitkárhelyettese, Sepp Blatter tanácsadója.

Esélye: 13-szoros szorzó

Musa Bility

A Libériai Labdarúgó Szövetség elnöke azt szeretné, hogy Afrika játsszon vezető szerepet a világ futballjában.

Esélye: 21-szeres szorzó

David Nakhid

A Trinidad és Tobagó-i válogatott korábbi csapatkapitánya reméli, hogy Közép- és Dél-Amerikából több nemzeti szövetség is támogatja majd.

Esélye: 26-szoros szorzó

Tokyo Sexwale

Dél-afrikai multimilliárdos üzletember 13 évet töltött börtönben politikai fogolyként a Dél-afrikai Köztársaságban tomboló faji megkülönböztetés idején.

Esélye: 30-szoros szorzó

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.