Sport

Doppinggal nyerte aranyérmeit az atléta?

Bors

Létrehozva: 2015.08.03.

Az augusztus 22-én rajtoló pekingi atlétikai vb előtt a Sunday Times közzétette az IAAF 2001–2012 közötti vérdoppingtesztekkel kapcsolatos kimutatását. Több mint gyanús…

Két, a doppingellenes harcban magának nevet szerzett tudós, Robin Parisotto és Michael Ashended a német ARD-nek nyilatkozva megjegyezte, valóban igaznak tűnik öt tény, a Nemzetközi Doppingellenes Szövetség (WADA) is tud az ügyekről. Kérdés, hogy a kínai világbajnokság előtt megkezdődik-e a tetemrehívás, azaz az IAAF (Nemzetközi Atlétikai Szövetség) hivatalos bejelentésekkel él-e?

Amit a Sunday Times című lap kiszivárogtatott:

– A vizsgált tizenkétezer között összesen ötezer topatlétát vizsgáltak, közülük nyolcszáz(!) teszteredménye meg nem engedett szerek használatára utal az utóbbi tizenegy év világversenyein.
– A 2001 és 2012 közötti olimpiai és vb-érmesek egyharmada alighanem tilos teljesítményfokozóhoz nyúlt.
– Bármennyire is tagadják, cáfolják: a brit olimpiai bajnok hosszútávfutó, Mo Farah vérdopping-mintájában is leltek gyanús összetevőt, bár hivatalosan nem vádolták meg a klasszist.
– A 2012-es londoni nyári olimpián tíz érmet szerzett atléta valószínűleg doppingolt.
– Minden jel arra utal, hogy a szóban forgó időszakban a legnagyobb számban orosz és kenyai versenyzők éltek valamilyen doppingszerrel. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek