A Quaestor becsődölésével és az Audi kiszállásával a megszűnés szélére sodródott a Győr focicsapata. Jelenleg háromféle megoldás látszik a túlélésre, ezeket vettük górcső alá.
Tarsoly Csaba, a klub elnöke a vasárnapi edzésen személyes jelenlétével próbálta sugallni, hogy a csődvédelem és az Audi kihátrálása ellenére továbbra is a Quaestor támogatásával lehet életben tartható az ETO. A tulajdonos az állítólagos 150 milliárd forintos fedezetlen kötvénykibocsátás ellenére abban bízik, hogy a még funkcionáló Quaestor-cégek újjászervezett működtetésével szponzorálhatja a focicsapatot. Erre a túlélési verzióra azért pillanatnyilag nem sokan fogadnának.
Egy futballklubot stadionostul vagy akár anélkül eladni nem egyszerű mutatvány mifelénk. A Győr esetében egyébként éppen a létesítményegyüttes, az ETO Park lehet vonzó a befektetőnek, hiszen egy focicsapat mellett vehetne egy stadiont, egy bevásárlóközpontot és egy kisebb szállodát is, már ha ezt a Quaestor-csoport egyben kívánja értékesíteni. A csomag megvételéhez a vevőnek igen mélyen a zsebébe kell nyúlnia, elképzelhető, hogy erre csak egy kormány közeli befektetőcsoport lehet képes.
Egyes sajtóorgánumok nem tartják elképzelhetetlennek azt sem, hogy az NB I-es győri focicsapat a város NB II-es együttesével, a Gyirmóttal fuzionáljon a megmenekülés érdekében. Utóbbi ügyvezetője, Margitai Zoltán az esetleges egyesüléssel kapcsolatos kérdésünkre nem kívánt reagálni. Sokak szerint az élvonalbeli szerepléssel régóta kacérkodó gyirmótiak, akiknek komoly stadionfejlesztési pénzeket is beígértek, elég erősnek érzik magukat arra, hogy saját erőből harcolják ki a feljutást, és önállóan működjenek.